Černo nad Třebíčí: V Roxy řádili Törr a Root

Root / foto: Standa Vybíral
Fanoušci v Třebíči se konečně dočkali a odložený koncert z Helltour 2020 se uskutečnil. Na Vysočinu na konci září zavítaly dvě z našich nejznámějších blackmetalových kapel – Törr a Root.

V Roxy všechno šlapalo

Obloha nad Třebíčí náležitě potemněla a hloučky blackmetalistů se pomalu táhly k Roxy  klubu. Fanoušci měli štěstí, že se v Třebíči akce uskutečnila, protože následující den mělo pokračovat turné v Ostravě, a tam se akce nakonec z neznámých důvodů rušila. V Roxy klubu nás příjemně  překvapilo velké množství personálu za barem, takže se netvořily žádné fronty a každý byl prakticky ihned obsloužen.

Törr bude mít novou desku i s vinylem

Jako první nastoupil Törr založený již v roce 1977 Otou Herešem, který šéfuje i v kapele Alkehol. Zazněly pecky jako Kladivo na čarodějnice (kterou otextoval Aleš Brichta), Válka s nebem, Exorcist a plno dalších. Jako překvapení pro fanoušky chystá Törr do konce roku nové album, které vyjde i na vinylu.

Root: BigBoss dostal od fanouška zlatou medaili z mistrovství světa

Pak už následovalo vystoupení Root v čele s BigBossem (Jiřím Valterem), který pár dní před tím na sociálních sítích šprýmařsky prozradil, že jeho pravé nepoužívané jméno je Karel Jahoda. Diváci věděli, že má rád bílé vínko, a tak už byla lahvinka u pódia připravená. Fanoušci si mohli užít skladby jako 666, Sedm černých jezdců, Píseň pro Satana a plno dalších. Kapela má nový obměněný setlist a cca dva roky vystupují také v nové sestavě, kde před dvěma lety místo bubeníka zaujal Zbyněk Husa a na kytaru hraje kytarová mág Jiří Háb. Ve finále vystoupení byl BigBoss poctěn jedním z jeho předních fanoušků, českým juniorským reprezentantem v silovém trojboji Radkem Knápkem, který se stal mistrem světa v disciplíně dřep s rekordem 227,5 kg v kategorii 17-18 let. Ten mu přímo při vystoupení věnoval zlatou medaili. Nato Jirka Valter pronesl „a teď jsem mistr světa já!“
Velký dík patří i zvukařům, protože akce byla vzorně nazvučena, zpěvu bylo velice dobře rozumět, což nebývá u blackmetalového vystoupení  pravidlem.

Text a foto: Standa Vybíral

Author