Přeložený Nároďák Fest přivítal mezinárodní účast

Rotting Christ / foto: Veronika Šundová
Loni to nešlo, pořadatelé z jaroměřského Nároďáku však nesložili zbraně a v poslední zářijovou sobotu přichystali pro fanoušky povedený a lákavý line-up. Nároďák Fest znamenal pořádnou nálož tvrdé muziky.

První dvojice kapel přijela s novým materiálem

Festival začal hodně zostra, to když se do toho opřela polská groove metalová pětice Deadpoint. Celá formace pořádně řádila, set byl postaven zejména na jejich relativně nové desce Device of Solemn Rot. S novým materiálem v podobě alba Deathonation je vystřídali thrashoví veteráni Shaark. Rázem bylo před pódiem pořádně živo, a nutno říci, že i o něco žhavěji. Kdo se však chtěl zchladit, byla k dispozici oblíbená zahrádka s druhým výčepem.

Doomas dali prostor klipovkám, velký úspěch sklidili Dysangelium

Atmosféra přešla do tónů těžkotonážního doom metalu v podání slovenských Doomas. Během hodinového setu, kdy do vnitřních prostor sálu proudilo stále více fanoušků, přehráli to nejlepší ze své tvorby, včetně klipovek Forlorn a Portal. Na řadu přišel poslední host před velkým finále, a sice pardubická deathmetalová stálice Dysangelium. Při jejich setu bylo znát, jak velké podpoře fanoušků se kapela v tomto regionu těší. Setlist byl sestaven především na dosud aktuálním albu Mohamord. Nemálo přítomných se na konci dožadovalo přídavku, čas však kvapil dál a začaly přípravy pódia pro řecké mágy Rotting Christ.

Koncert Rotting Christ začal ve znamení tří šestek, fanoušci si vyžádali přídavek

Po tajemném intru odstartoval festivalový headliner svůj set ikonickou skladbou 666. Nedlouho poté nastala pořádná divočina při dvojici songů Elthe Kyrie a Apage Satana, kde frontmanovi Sakisu Tolisovi mohutně pomohli s refrény fanoušci. První jmenovaná též pobídla řadu přihlížejících k moshpitu, a rázem bylo veseleji. Ke konci setlistu přišel na řadu cover skladby Societas Satanas z dílny kapely Thou Art Lord (vedlejší Sakisův projekt), vypalovačka In Yumen Xibalba a setlist měla ukončit pomalejší, avšak rázná Grandis Spiritus Diavolos. Kapela však vyslyšela přání fanoušků o přídavek, celá čtveřice se vrátila na pódium a všechny vyprovodila závěrečným songem Non Serviam.

Festival navštívil velký počet fanoušků, dočkáme se dalších takových mejdanů?

Náhrada za loňský Nároďák Fest se dle ohlasů nás fanoušků i kapel vyvedla parádně a své oblíbence přišlo podpořit početné metalové publikum. Nezbývá než poděkovat všem, kdo se na této akci podíleli, a doufat, že minimálně v průběhu letošní zimy budeme moci takovéto akce navštěvovat častěji.
Text: Mates Šimek, foto: Veronika Špundová