Festival Czech Metal Legends se vrací do Pardubic

Jiří „Bigboss“ Valter, Root / foto: Honza Švanda
První listopadovou sobotu se ve východočeských Pardubicích můžeme těšit na pořádný metalový mejdan s názvem Czech Metal Legends. Line-up tvoří kapely Debustrol, Root, Törr a Dysangelium.

Metal už od odpoledne

Místem dění Czech Metal Legends bude pardubický Kulturní dům Hronovická, brány pekel se zde otevřou 6. listopadu ve čtyři hodiny odpoledne, první kapela do vás pošle svou metalovou salvu s úderem sedmnácté hodiny. Vstupenky za symbolických 370 Kč jsou k dispozici v síti Ticketportal.

V létě natočili Debustrol nový videoklip

Debustrol má za sebou bohatou koncertní šňůru k letošním 35 letům od založení a tato čtveřice ostřílených muzikantů stále razí cestu thrash metalové legendy, kterou mnozí nenazvou jinak než „českými Slayer“. Letos jsme se po pěti letech dočkali nové tvorby, a sice v podobě skladby Všichni chcípnou, ke které byl rovnou natočen povedený videoklip v prostředí vojenského bunkru. V srpnu jsme pak Debustrol mohli vidět třeba i na festivalu Josefstadt by Brutal Assault.

 

Sestava Root výrazně omládla

Nemalou porci koncertů letos odehráli taktéž brněnští blackmetaloví nestoři Root, jejichž sestava před pár lety výrazně omládla s příchodem nového bubeníka Zdeňka Husy a kytarového virtuóza Jiřího Hába. Frontman Jiří Valter, kterému již léta neřekne nikdo jinak než Bigboss, má stále výrazný hlasový rozsah a netají se svým vytříbeným smyslem pro humor. Pořádný kotel vždy rozpoutá uvedením známých skladeb 666 nebo Píseň pro Satana. A tohle peklo nás nemine ani za dva týdny v Pardubicích.

 

Törr a jejich Inkvizitörr poprvé naživo

Pouhý den před tímto večírkem vychází nové studiové album další české blackmetalové legendy. Ano, tušíte správně, řeč je o Törr a jejich jubilejní desáté desce s názvem Inkvizitörr. První vlaštovkou z tohoto počinu je singl Poslední dny, kterou kapela zveřejnila na svém YouTube kanálu před půl rokem. Vedle známých vypalovaček jako jsou To smrt jsem já, Až mě naserou nebo Kladivo na čarodějnice nás pravděpodobně čeká živá premiéra nové tvorby jedné z nejdéle hrajících tuzemských kapel.

 

Sestavu doplní Dysangelium

Posledním dílkem této metalové mozaiky bude pardubická death metalová skvadra Dysangelium. Ti mají za sebou nedávný dvojkoncert s řeckými mágy Rotting Christ, čímž si výrazně rozšířili svou již tak bohatou základnu fanoušků, kteří je pravidelně chodí podpořit. Kdo už někdy zavítal do jaroměřského Nároďáku, ten se s touto partou skromných, avšak výborných muzikantů jistě setkal.

 

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda, videa: YouTube.com