Strojovna Combichrist z vás vymlátí o víkendu duši

Megaherz/foto: Honza Švanda
Combichrist patří mezi nejpopulárnější industriální kapely využívající tvrdé kytary. Norsko-americký pilíř žánru na vás vlítne 24. září v pražském Futuru spolu s německými Megaherz.

Combichrist: při správné hlasitosti způsobí pořádný otřes 

Když se Combichrist po více než deseti letech začali zapojením kytar odvracet od dusavého aggrotech soundu k tomu metalovému, spousta fans to nepřekousla. Bylo za tím předskakování Rammstein v Evropě i Americe, bylo na vině LaPleguovo skládání hudby pro hru Devil May Cry (viz šestá deska No Redemption)? Anebo se namísto vypouštění vnitřních démonů chtěl znenadání zalíbit všem? A koho to vlastně zajímá?
LaPlegua ve svém tvrdém tanečním zvuku spojuje elektronickou hudbu, industrial, techno a metal, a zároveň v něm pořád udržeje agresi a zlobu, aby vám jeho muzika namlátila a pocuchala vám nervy. A také vás řádně rozhýbala. Toho se LaPlegua s Combichrist stále drží, takže i jeho nový materiál, EP Heads Off, ve vás při správné hlasitosti způsobí pořádný otřes.

Megaherz: výrazný groove i houpavé riffy

Pražské Futurum zároveň zažije test dunivým zvukem. Ten vytvoří i němečtí Megaherz. Ti jsou spoluzakladateli a významnými reprezentanty Neue Deutsche Härte, tedy industriálně laděného alternative metalu s německými texty, stejně jako Oomph! či Rammstein. Za třicet let své existence nahráli jedenáct alb. To nejnovější nese název In Teufels Namen a naleznete na něm výrazný groove i houpavé riffy s klávesovými podkresy a elektronickými vlivy. Ty často doplňují texty, v nichž se neúprosně nastavuje zrcadlo společnosti, ale přichází i odvaha čelit i vlastním pocitům. Album představuje zaťatou pěst, která dává jasně najevo, že Megaherz jsou stále plni odhodlání a při síle. Nejlevnější vstupenky najdete na Obscure.cz, předprodej ale běží i v sítích GoOut a Ticketmaster.

Text: TZ agentury Obscure Promotion, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com

Author