Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

COUNTERPARTS (CA) + Special Guests: Kublai Khan TX, Paleface, Dying Wish – PRAHA

19. 4. 2023 @ 20:00 - 23:30

550Kč
Život je plný úzkosti z vědomí, že nezbývá nic jiného, než se připravit na nevyhnutelnou změnu. A někdy je jedinou věcí, která může drastickou změnu nebo konec ztížit, to, že ji vidíme přicházet. Na svém sedmém řadovém albu A Eulogy For Those Still Here se Counterparts rozhodli zachytit tento surrealistický prostor mezi nimi a přitom posunuli svůj zvuk do největších extrémů, aby jako kapela učinili svou nejjasnější výpověď.
S novou deskou a speciálními hosty dorazí 19. dubna 2023 do pražského Rock Café. 🔥
🎫 VSTUPENKY v prodeji od čtvrtka 1. 12., 11:00 na GoOut.net.
Special Guests: Kublai Khan TX, Paleface, Dying Wish.
„Myslím, že se s věcmi vyrovnávám tak, že se připravuji na konec,“ vysvětluje zpěvák Brendan Murphy. „Když si všimnu, že je něco špatně, nebo že se něco děje, nemůžu jen čekat, až se to stane. U velké části téhle desky truchlím nad ztrátou někoho, kdo ještě žije, nebo se loučím s něčím, co ještě neodešlo.“ Murphyho zaujetí pro konce sahá doširoka, od rozpadajících se vztahů přes vyhasínající přátelství až po odchod blízkých – a dokonce i jeho kapely.
ℹ️ Od svého založení v roce 2007 se Counterparts, které tvoří Murphy, kytaristé Alex Re a Jesse Doreen, baskytarista Tyler Williams a bubeník Kyle Brownlee, dostali z undergroundu v Hamiltonu v Ontariu na světová turné jako oceňovaná hardcorová stálice. Ale když už mají za sebou patnáct let, nemohl se Murphy ubránit myšlence na den, kdy by jeho studna mohla vyschnout. „Začal jsem přemýšlet o tom, jaké by to bylo napsat desku, která by mohla být naše poslední. Pokusit se udělat něco, o čem bych věděl, že s tím budu spokojený, kdyby to tak bylo,“ vysvětluje vždy upřímný zpěvák. „Miluju tuhle kapelu, je to ta nejdůležitější věc, kterou jsem kdy dělal, a mám velké štěstí, že ji mám, ale dáváme do toho hodně a není to ten nejudržitelnější způsob života.“ Murphyho přímočarost je součástí přitažlivosti Counterparts, která jim vynesla věrnou fanouškovskou základnu, jež ocenila neúprosnou upřímnost, která je základem všeho, co kapela dělá. „Jsme prostě naprosto transparentní,“ říká Murphy. „Téměř až do morku kostí. Neskrývám, jak se cítím textově, veřejně řeknu cokoli, prostě žádná tajemství. Takže i když je na téhle desce určitá nejednoznačnost, zároveň si myslím, že lidé pochopí, odkud vycházíme.“

Místo konání

Rock Café Prague
Národní třída 20
Praha,
+ Google Mapa