Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Dead Poet Society – Praha

26 února @ 19:00 - 23:30

500Kč
Dead Poet Society se opět vrací do Prahy! Po úspěšném červnovém koncertu, který odehráli s doprovodem .themayrevolution, dorazí tentokrát 26. února 2024 do pražského Futura. 🔥
🎫 Prémiový předprodej vstupenek na heslo začíná pro majitele RfP aplikace 8. září v 10:00! Prodej vstupenek pro veřejnost začne 12. září v 10:00 ▶️ https://goout.net/cs/dead-poet-society/szasriw/.
Support: Ready The Prince
Dokonalým symbolem pro Dead Poet Society je „stará z*sraná sedmistrunka“, kterou si kytarista Jack Collins koupil v obchoďáku na střední škole.
„Náš bývalý baskytarista vzal pájku a připájel pražce,“ vzpomíná. „Vůbec se na ni nedalo normálně hrát. Myslel jsem si, že to bude skvělý nápad. Po letech mi ležela ve skříni a já se rozhodl, že ji znovu vezmu do ruky, protože jsem se opravdu nudil. Stalo se to pro nás novým způsobem psaní hudby – otevřelo nám to dveře do úplně nového světa, který jsme objevili.“
Není žádným překvapením, že Dead Poet Society si rádi zahrávají s rockovými konvencemi – to je jejich cílem od doby, kdy v roce 2013 vznikli jako studenti bostonské Berklee College of Music. Vtipné je, že jim, alespoň při zpětném pohledu, chvíli trvalo, než našli společnou řeč.
„Můj nejlepší kamarád u nich bubnoval a já ho přesvědčil, aby z kapely odešel,“ říká se smíchem Underkofler. „O půl roku později mě Jack požádal, abych zpíval v několika písních, které napsali. Moje obavy pramenily z toho, že byli tak trochu mementem, protože byli jednou z nejhorších kapel na škole. Tak nějak jsem se snažil odstrčit – náš bývalý baskytarista se mě pořád ptal: „Chceš s námi psát? Jednoho dne se objevil na prahu mých dveří a já si říkal: „Kurva.“. Když jsem s nima napsal první písničku [„145“], říkal jsem si: „Myslím, že tady něco je.“
Mezi nově zoceleným kvartetem se rychle vytvořila chemie: Underkofler a Collins měli společnou lásku ke Coldplay, ale jejich vkus se spolu s bubeníkem Willem Goodroadem časem rozšířil: heavy kapely jako Royal Blood a Led Zeppelin, moderní art-popoví umělci jako St. Vincent, dokonce i hiphopoví experimentátoři jako Tyler, the Creator. Ne všechny tyto vlivy jsou na desce -!-, kterou si z velké části produkovali sami, patrné a na několika skladbách se podílel studiový veterán Alex Newport. Vzhledem k jejich nechuti k většině moderního rocku však tato eklektičnost dává smysl.
❗️Pro sekundární nákup/prodej vstupenek prosíme o využití jediné oficiální, bezpečné a ověřené služby na sekundární prodej vstupenek TicketSwap, se kterými spolupracujeme. U vstupenek pořízených mimo oficiální předprodej nebo TicketSwap nemůžeme garantovat jejich pravost a to, že na koncert budete puštěni.

Místo konání

Futurum Music Bar
Zborovská 7
Praha,
+ Google Mapa