Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

GOJIRA, ALIEN WEAPONRY, EMPLOYED TO SERVE – Praha

25. 7. 2022 @ 18:30 - 23:00

1090Kč
Budoucnost metalu ve francouzských rukou – GOJIRA!
Dvě nominace Grammy, nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie, životního prostředí a lidských práv a také kapela, která za poslední dekádu přivedla metalovou hudbu v renesanci. Francouzský kvartet GOJIRA v lednu českým fanouškům přijede do Prahy představit novou desku „Fortitude“ (Statečnost).
———————————————————————————–
GOJIRA, ALIEN WEAPONRY, EMPLOYED TO SERVE
25. 7. 2022 – Praha, Forum Karlín
———————————————————————————–
Když bratři Duplantierovi v roce 1996 zakládali kapelu, jen těžko si představovali, že by o několik let později předskakovali dvěma největším metalovým kapelám a svým vzorům – věhlasné Metallice a Slayer, že by patřili mezi hlavní hvězdy světových festivalů, nebo že by se o nich hovořilo jako o kapele, která po konci výše uvedených zaujme jejich pozice.
Není divu. GOJIRA již od svých počátků zněla osobitě. Zvrat však nastal v roce 2005, kdy pět let po miléniu talentovaná kapela svým albem „From Mars to Sirius“ vytesala ideální podobu moderně znějící metalové hudby. Od této doby se okolo stabilní čtveřice, jež pohromadě drží už od roku 1998, mluví jako o metalových věrozvěstech a obroditelích, kteří v metalové hudbě zbořili klišé, dali jí nový háv a přitáhli k ní novou fanouškovskou základnu.
Letošní novinka se jmenuje „Fortitude“ a fanoušci na ní čekali 5 let. Očekávání byla ohromná. I když se GOJIRA na albu drží svých typických zbraní, nepřestává se otevírat novým směrům. Především ale prohlubuje celkový emocionální prožitek a navrch přidává silnou hymničnost. Také nepolevuje ve svém boji za lepší svět, kdy opět sympaticky akcentuje ochranu přírody, environmentální témata i lidská práva. „Fortitude“ je prostě opět událost a titul nejprodávanějšího alba v žebříčku Billboard v době vydání tomu odpovídá.
I českému publiku je GOJIRA známá. Pořádající agentura Obscure Promotion je do Čech dovezla již roku 2006 na festival Brutal Assault a byla to v ČR jejich premiéra. Od té doby zde GOJIRA vystupuje pravidelně. Epická novinka však vyžaduje plnohodnotnou show, kam se po okamžitě vyprodané pražské Lucerně k turné k minulému albu „Magma“ nominovanému na dvě Grammy, dostane každý. Vidět Francouze na podiu totiž stojí za to. Ne pro jejich energickou show, ale pro nabití se jejich pozitivní karmou. Je to kapela, která nepřestává překvapovat, je to kapela, co pro nás napravuje svět – GOJIRA!
Doprovodem budou ALIEN WEAPONRY z Nového Zélandu a EMPLOYED TO SERVE z Anglie.
Koncert pořádá agentura Obscure Promotion.
Vstupenky v prodeji v síti Ticketmaster: http://www.ticketmaster.cz/…/gojira-alien…/40337

Podrobnosti

Datum:
25. 7. 2022
Čas:
18:30 - 23:00
Cena:
1090Kč
Štítky Akce:
, , , ,
Webová stránka:
https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/433

Pořadatel

Obscure Promotion
View Pořadatel Website

Místo konání

Forum Karlín
Pernerova 51
Praha,
+ Google Mapa