Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

IAN PAICE (Deep Purple) feat. Purpendicular – Olomouc

7. 9. 2022 @ 20:00 - 23:30

899Kč

Legendární zakládající člen DEEP PURPLE IAN PAICE v Olomouci!

IAN PAICE se svým sólovým projektem „Purpendicular“ vystoupí ve středu 7. září 2022 v Bounty Rock Cafe Olomouc, kde ho doprovodí parta ostřílených muzikantů.

Ian Paice (Deep Purple) – Drums
Robby Thomas Walsh – (Joe Lynn Turner) Vocals
Nick Fyffe (ex Jamiroquai) – Bass
Muris Varajic – (ex Mostar Sevdah) Guitars
Stophi Kogler (Billy Sheehan) – Keyboard

Koncert kapely PURPENDICULAR s Ianem Paicem je díky klubovým podmínkám jednou z mála příležitostí vidět opravdovou legendu z bezprostřední blízkosti a ucítit dotek rockové historie přímo v Olomouci.

Paice v době, kdy DEEP PURPLE nepracují ve studiu, nebo nejsou na turné, dost často vyráží na menší klubová turné s mladšími muzikanty a užívá si atmosféru klubového hraní. Dost často při tom padá otázka, proč vlastně tyto akce absolvuje, když to určitě pro něj není žádná nutnost. On sám pro to má docela jednoduché vysvětlení – hraní jej pořád neskutečně baví. Určitě roli hraje také to, že se Ian na pódiu rád střetává i s dalšími muzikanty a sestava jeho doprovodné kapely obsahuje jména, která na rockové scéně mají už také hodně za sebou. Sám Paice při různých příležitostech odehrál živá vystoupení s mnoha dalšími muzikanty počínaje Ericem Claptonem, Bruce Dickinsonem, Brianem Mayem z Queen. John Paul Jonesem z Led Zeppelin a mnoha dalšími.

Paice je jediným členem slavných Deep Purple, který nechyběl ani na jednom z jejích studiových ani živých alb a nyní, po úmrtí Jona Lorda, je již jediným zakládajícím členem v kapele. Pouť Deep Purple hudební scénou začala na jaře 1968 a trvá, s několikaletou pauzou, až dodnes. Za tu dobu skupina prodala více než 100 milionů nahrávek a v polovině sedmdesátých let byli dokonce nejprodávanějším interpretem hudební scény. Ian Paice se během své kariéry vypracoval na jednoho z nejlepších bubeníků v historii rockové hudby. Jeho barevný styl hry v mnoha případech dodával a stále dodává i tvrdým rockovým skladbám zvláštní patinu a někdy i odlehčenost.

Přestože bylo Ianovi v letošním roce 73 let, tak je nesmírně aktivní a s Deep Purple natočili v době lockdownu album cover verzí oblíbených písní jednotlivých členů kapely, které nese název „Turning to Crime“.  Album vyšlo 26. listopadu 2021.

Nyní máte jedinečnou příležitost vidět a slyšet opravdovou rockovou legendu! Jediný žijící zakládající člen DEEP PRRPLE, světově proslulý bubeník IAN PAICE zahraje se svou kapelou PURPENDICULAR v Olomouci.

Prodej vstupenek v síti Ticketportal.

Podrobnosti

Datum:
7. 9. 2022
Čas:
20:00 - 23:30
Cena:
899Kč
Štítky Akce:
, ,
Webová stránka:
https://www.ticketportal.cz/event/IAN-PAICE-Deep-Purple-feat-Purpendicula?idp=-1522680#modalVyberPocetMiest20

Pořadatel

Bounty Rock Cafe
View Pořadatel Website

Místo konání

Bounty Rock Cafe – vstup z ul. Kosmonautů
Hálkova 2
Olomouc, 77900
+ Google Mapa