Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Katapult – Zlín

27. 10. 2023 @ 19:00 - 23:30

599Kč
Legendární KATAPULT se vrací v nové sestavě! Naživo letos v říjnu ve ZLÍNĚ!
KATAPULT – ZLÍN, Masters of Rock Café – 27. 10. 2023
Konec října bude ve ZLÍNĚ patřit velkému výročnímu koncertu! Olda Říha, mozek, srdce a duše slavných KATAPULT slaví 60 let na scéně (1963 – 2023), a to už je obrovský důvod k oslavě! Olda se s tím nějak nepáře…postavil zbrusu kapelu, vydal novou desku „Nostalgia“ (vyšla v dubnu) a naplánoval stejnojmenné velké výroční turné! Chlapský rock´n´roll se vrací a není to žádné uplakané vzpomínání na mládí!
„Pod názvem Nostalgia jsem měl na mysli, že budu čerpat z mého mládí, kdy se hrála muzika bez efektů a počítačového zpracování. Chci nabídnout energickou show, zahrát pořádný bigbeat a rokenrol,“ říká sám Olda.
Nový KATAPULT se vším všudy dorazí 27. října i do ZLÍNA, Masters of Rock Café a každý pravý rockový srdcař by si tohle určitě nenechal ujít!
Říha v tomto roce oslaví 60 let na scéně a 18. května 75. narozeniny. V historii KATAPULTU musel překonat mnohá těžká období. Z nejsilnější a nejznámější sestavy totiž zůstal sám. V roce 2007 nečekaně zemřel ve věku 61 let bubeník Katapultu Anatoli „Tolja“ Kohout. Katapultem za dobu jeho existence prošlo několik bubeníků, stálé jádro vždy s Říhou tvořil baskytarista Jiří „Dědek“ Šindelář, který zemřel v lednu 2009 dva dny po svých 60. narozeninách. V té době v Katapultu bubnovala legenda českého bigbeatu Karel „Káša“ Jahn, který o měsíc později zemřel v nedožitých 60 letech, paradoxně v den, kdy Říha zahájil sérii vzpomínkových koncertů na „Dědka“. Předčasně už dříve zemřeli i další bubeníci Katapultu, Jaroslav Kadlec a Milan Balcar.
Říha v polovině roku 2009 představil nové spoluhráče, se kterými v roce 2016 natočil desku „Kladivo na život“ a v dubnu 2020 singl „Zahrajem vám rokenrol“! O rok později vzhledem k tehdejším protipandemickým opatřením a překládání koncertů Říha uvedl Katapult do stavu, který označil jako „hibernace“. Odkázal tak na specifickou reakci, kdy živočichové v klidovém stavu a při útlumu fyziologických procesů přečkávají nepříznivé období. V té době však z kapely odešli jeho spoluhráči a Říha na čas znovu zůstal sám.
„Dokázal jsem se vrátit. Celé je to vlastně takový příběh chlápka, který se nevzdal, protože chce stále hrát,“ konstatoval dále Olda.
Po celou kariéru neopustil KATAPULT jednoduchý a chytlavý rock plný energie a radosti ze života a takový bude i velký návrat obnovených KATAPULT vedeného ikonou českého rocku a velkým letošním oslavencem, Oldou Říhou! 27. října, ZLÍN, Masters of Rock Café!
Jste srdečně zváni!

Podrobnosti

Datum:
27. 10. 2023
Čas:
19:00 - 23:30
Cena:
599Kč
Štítky Akce:
, , , , , ,
Webová stránka:
https://www.pragokoncert.com/cs/koncerty/katapult-nostalgia-tour-2023

Pořadatel

Pragokoncert Bohemia

Místo konání

Masters of Rock Cafe
Tyršovo nábřeží 5497
Zlín,
+ Google Mapa