Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Laibach – Praha

20 listopadu @ 19:00 - 23:30

790Kč – 990Kč
70 % kapacity sálu divadla Hybernia je již prodána, vstupenky jsou řazeny do 3 kategorií a upozorňujeme, že ty nejlepší místa už mizí!
LAIBACH překopávají minulost a míří do pražské Hybernie.
Hudba, estetika i koncept slovinských provokativních vizionářů LAIBACH, který v uměleckém působení zahrnuje i grafickou činnost (koláže, plakáty) či instalační umění, měly ohromný vliv na žánry i popularizaci industriální hudby obecně, ale především z nich dělá kapelu mnoha tváří, která industriálu začleněním samplů a techno vlivů dala mnoho podob.
Zpočátku LAIBACH byli spíše experimentální kapelou, ale průběhem let natočili mnoho osobitých coverů (později i celá alba coververzí), interpretovali národní hymny i divadelní představení, vytvořili soundtracky k filmům, zapojili se do kolaborací s dalšími uměleckými kolektivy, ale pro zapojení kytar jejich portfolio zahrnuje i označení ‚rocková kapela‘.
LAIBACH, kteří v r. 2015 odehráli dokonce dva koncerty v Severní Koreji, čímž se stali první “západní“ kapelou, která hrála v obou korejských regionech, vznikli v průmyslovém hornickém městě Trbovlje v roce 1980. Svůj název převzali z názvu nedalekého města Lublaň z doby nacistické okupace a zapojením kontroverzních témat a stylizace do svého univerza byli několikrát perzekvováni např. rušením koncertů či úplným koncertním zákazem. Především pro jejich témata totalitarismu.
Na novém albu „Sketches Of The Red Districts“ se LAIBACH vrací zpět do Trbovlje. Na něm v novém/čerstvém podání zkoumají konfliktní genezi vzniku kapely v tomto průmyslovém městě v r. 1980 a z odstupu času zpochybňují své estetické, zvukové a ideologické kořeny. Jak je jejich dobrým zvykem, LAIBACH tímto krokem opět převrací vše naruby.
A aby ani jejich další koncert v Praze nesmrděl všedností, odehraje se v exkluzivním prostoru divadla Hybernie. Vstupenky pouze na sezení jsou v prodeji v síti GoOut.
———-
LAIBACH
20. 11. 2023 – Praha, Divadlo Hybernia
e-TICKET: https://goout.net/cs/laibach/szxacov
Předprodej začíná zítra v 10:00.

Podrobnosti

Datum:
20 listopadu
Čas:
19:00 - 23:30
Cena:
790Kč – 990Kč
Štítky Akce:
, , ,
Webová stránka:
https://goout.net/cs/laibach/szxacov/?fbclid=IwAR1TiNz2Y_3gIkVNb9BRZM0W9l05TWOLD_eoQthUphBjqPZ-wU80SKbxxsc

Pořadatel

Obscure Promotion
View Pořadatel Website

Místo konání

Divadlo Hybernia
Náměstí Republiky 3/4
Praha 1,
+ Google Mapa