Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

LORDI – Lordiversitour 2022 – PLZEŇ

17. 10. 2022 @ 19:30 - 23:30

850Kč
LORDI vyrazí letos na podzim „Lordiversitour 2022“! Kromě PRAHY zavítají i do PLZNĚ a do ZLÍNA!
Tak dlouho se překládalo a odkládalo turné „Killectour“ slavných finských monster LORDI, až to přestalo být aktuální. Trvalo to dlouho, ale celé „Killectour“ se nakonec letos překlápí na „Lordiversitour 2022“, přičemž všechny dříve zakoupené vstupenky na původní termíny „Killectour“ platí i na toto letošní turné!
A my vám můžeme konečně s radostí oznámit nejen nový termín už dlouho vyprodaného koncertu LORDI v PRAZE, Klubu Roxy, ale také dva zcela nové termíny, které LORDI naplánovali pro české fanoušky! „Lordiversitour 2022“ se tedy zastaví v ČR hned 3x!
17.10.2022 PLZEŇ, KD Šeříkovka
19.10.2022 ZLÍN, Masters of Rock Café
20.10.2022 PRAHA, Klub Roxy – VYPRODÁNO!
Tato finská parta monstrózních figurek byla vždy ztělesněním bizarních nápadů, ale to, co z nich vypadlo na sklonku loňského roku, je něco v hudební historii dosud nevídaného. Sedm alb v jednom bohatém vydání a jmenuje se to „Lordiversity“!
Rock/heavy metalová kapela LORDI byla oficiálně založena v roce 1992 zpěvákem, skladatelem a designérem mistrem Lordi. Své kořeny mají hluboko ve Finsku, ale na mezinárodní pole je dostala jejich úspěšná účast v soutěži Eurovision Song Contest (s písní „Hard Rock Hallelujah“ 2006).
Ale co když to byla doposud jen naše vlastní malá ubohá realita a ve skutečnosti jsou věci úplně jinak? Co když jsou LORDI skutečně aktivní od počátku 70. let a od té doby vypouštějí na lidstvo jeden hit za druhým? To byla myšlenka „Killection“, jejich dosud posledního studiového kompilačního alba. LORDI se zde představují jako kapela existující už na počátku 70. let a přináší všechny hitové singly z různých dekád přesně tak, jak by zněly, kdyby je udělali LORDI v té době. Pak jsme se všichni ocitli mimo čas a prostor…
Mr. Lordi vysvětluje: „V březnu 2020, poté, co muselo být naše turné zrušeno kvůli Coroně, jsem si pomyslel, že musím nějak využít ten čas navíc, který jsem měl najednou k dispozici. Rychle se ukázalo, že je ideální čas začít plánovat další album, ačkoliv „Killection“ v té době nebyly ani tři měsíce. Pak jsem si ale uvědomil, že už nemůže být nic nudnějšího než udělat další regulérní album LORDI. Opravdu mě bavilo psát, nahrávat a produkovat různé styly „Killection“, ale představa, že jednoduše zkomponuji jeho druhý díl, mi také přišla extrémně nudná. A protože „Killection“ je fiktivní album založené na dříve neexistujícím, fiktivním zpětném pohledu na naši tvorbu, měl jsem nápad: Jediná věc, která by mohla překonat „Killection“ by bylo nahrát a vydat unikátní hudební katalog.“
A tak se i stalo. „Skeletric Dinosaurus“, „Superflytrap“, „The Masterbeast“, „Abusement Park“, „Humanimals“, „Abracadaver“ a „Spooky Sextravaganza“ všechny tyto kousky vyšly v listopadu 2021 pod souhrnným názvem „Lordiversity“. Opravdu spousta písní pro temné noci celého roku. Každé album bylo nahráno podle éry svého vzniku s použitím různých přístupů a nástrojů, aby bylo co nejblíže zvuku dané doby. „Půjčili jsme si autentické nástroje a zesilovače, původní vybavení z té doby. Např. Písničky ze 70. let jsme nahráli na 24stopý pásek, jak bylo tehdy zvykem. Použili jsme skutečné varhany Hammond, abychom znovu vytvořili zvuk kláves té doby. Nahrávání bylo velmi zábavné, ale i neuvěřitelně náročné a bohaté na zážitky a dojmy.“
LORDI zkrátka nepřestanou překvapovat, což je fajn, protože jejich show není nikdy stejná a vždy vám představí něco absolutně nového, nečekaného, speciálního a někdy i dost bizarního! A nejinak tomu bude na podzimním turné „Lordiversitour 2022“!
Speciální hosté turné budou potvrzeni později.
Vstupenky na nově přidaná show LORDI v PLZNI a ve ZLÍNĚ můžete ode dneška objednávat tady: https://www.mastersofrock.cz/cs/lordi nebo v síti Ticketportal. Plzeňský koncert také v síti Plzeňská vstupenka!

Podrobnosti

Datum:
17. 10. 2022
Čas:
19:30 - 23:30
Cena:
850Kč
Štítky Akce:
, , ,
Webová stránka:
https://www.mastersofrock.cz/cs/koncerty/2022-Lordi-Plzen

Pořadatel

Pragokoncert Bohemia

Místo konání

KD Šeříková
Šeříková 2428/13
Plzeň,
+ Google Mapa