Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

MALEVOLENCE, SYLOSIS, GUILT TRIP, JUSTICE FOR THE DAMNED – Praha

7. 12. 2023 @ 18:00 - 23:30

550Kč
MALEVOLENCE vznikli na severu Anglie a dovedli svůj vlastní zvuk k dokonalosti. Švihá jak od kapely z New Orleans a zároveň v sobě zahrnuje sílu riffu a brutalitu breakdownu.
Označit MALEVOLENCE jednoduše za groove metal/metalcore by jim křivdilo. Jejich hatebreedovským hardcorem totiž lehce proznívá sludge i stoner či southern rock. Nezaznívají tu pouze těžká kila a houpavé riffy s agresivním vokálem, ale i krapet crowbarovské (až sabbathovské) melodiky. I když se tu jede na plný plyn, máte prostor se nadechnout.
„Chtěli jsme napsat album, které by zahrnovalo náš zvuk, ale chtěli jsme ho posunout dál a jít hlouběji,“ říká frontman Alex Taylor. A skutečně, se svým třetím albem „Malicious Intent“ se to rodákům z Sheffieldu podařilo, což prokazují i na aktuálním trojsplit EP The Aggression Session s Fit For An Autopsy a Thy Art is Murder.
Britští SYLOSIS to v dekádě po miléniu měli solidně rozjeté. Podepsali smlouvu s Nuclear Blast, kde vydali čtyři desky a dvě EP, jezdili turné, ale pak se v r. 2016 na pár let rozpadli.
Na scénu se vrátili o čtyři roky později s albem Cycle Of Suffering a představili svou sestavu ve všestrannější, přesvědčivější a modernější podobě, která vedle jejich new wave thrashe absorbovala i melo-deathové a především metalcore prvky, jež jejich zvuk přibližuje ke kapelám typu Bleed from Within.
Na úspěch alba a dvou singlů z roků 2021 a 2022 teď v březnu navazují novým zničujícím singlem „Deadwood“, který předznamenává, co fans v roku 2023 čeká. Je to návrat k divokosti a připomínka, kdo tu v budoucnu bude usilovat o to se dostat na heavy trůn.
V sestavě turné jsou ještě dvě kapely, pro něž je charakteristický crossover hardcore a metalu. GUILT TRIP z Manchesteru se dost opírají o breakdowny a hudební spřízněnost s Malevolence, kdežto u australských JUSTICE FOR THE DAMNED lze zaznamenat jak beatdown, tak deathcore prvky.
————————————————————————
MALEVOLENCE, SYLOSIS, GUILT TRIP, JUSTICE FOR THE DAMNED
7. 12. 2023 – Praha, MeetFactory
dále pak i fyzické vstupenky u Ticketmaster.

Místo konání

MeetFactory
Ke Sklárně 3213/15
Praha,
+ Google Mapa