Načítám Akce

« Všechny Akce

MR. BIG – The Big Finish, support – Praha

7 srpna @ 18:00 - 23:30

1090Kč
MR. BIG se vydávají na svou poslední tour!
07 / 08 / 2024 / PRAHA / ROXY
Nejlevnější vstupenky tradičně na ObSCURE shopu: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/693
a fyzické vstupenky u TICKETMASTER
Členové kapely se rozhodli, že je čas uzavřít svou kapitolu poté, co jejich původní bubeník a spoluzakladatel kapely Pat Torpey prohrál v roce 2018 boj s Parkinsonovou chorobou. Tour s příznačným názvem „The BIG Finish“ bude mít jednu ze zastávek i v Praze.
MR. BIG, virtuózní „popmetaloví“ písničkáři. Zárodky pro vznik skupiny byly zasety, když v roce 1988 opustil sólovou kapelu Davida LeeRotha výjimečný baskytarista Billy Sheenan – často nazývaný „baskytarový Eddie Van Hallen“. Krátce nato začal dávat dohromady novou sestavu složenou z bývalého kytaristy Racer X Paula Gilberta, bubeníka Pata Torpeyho a zpěváka Erica Martina, který v polovině 80. let vydal pár obskurních sólových desek. V roce 1989 už nově vzniklý kvartet MR. BIG uzavřel nahrávací smlouvu s Atlantic a ještě téhož roku vydal stejnojmenný debut. Přestože album našlo vřelé přijetí mezi hudebníky, nepodařilo se mu přejít k mainstreamovému rockovému publiku v Americe; za oceánem v Japonsku však MR. BIG zaznamenali okamžitý úspěch.
Na druhém albu „Lean into It“ z roku 1991, které obsahovalo melodický psychedelicko-rockovou skladbu „Green Tinted Sixties Mind“ a dvojici balad, které se staly významnými singly: hitem číslo jedna „To Be with You“ a populárním „Just Take My Heart“, si kvarteto značně rozšířilo své obzory. A nyní se s těmito devadesátkovými hity zastaví i v pražském klubu Roxy.

Místo konání

Roxy Prague
Dlouhá 33
Praha,
+ Google Mapa