Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

PESTILENCE: Testimony 30th Anniversary tour, MISANTHROPIA, HORRIBLE CREATURES – Praha

26. 10. 2022 @ 19:00 - 23:30

550Kč
PESTILENCE, jedna z nejzásadnějších deathmetalových kapel, ke 30 letům doveze převratné „Testimony of the Ancients“!
Počátky PESTILENCE se datují k neuvěřitelnému r. 1986, kdy na sebe okamžitě upoutali osobitým rukopisem a instrumentální zručností. Brzy se stali jednou z nejvýraznějších a nejrespektovanějších deathmetalových kapel Evropy, jež prvními zápisy „Malleus Maleficarum“ (‘88) a „Consuming Impulse“ (‘89) raketově expandovala do světa.
O dva roky později ale vyšlo „Testimony of the Ancients“. Progresivní nasměřování a obohacení i o melodično dostalo na stranu kapely nové masy fanoušků, až se Pestilence díky „Testimony“ na počátku 90. stali snad nej-zásadnější deathmetalovou kapelou Evropy.
Když jim svět ležel u nohou, vyšla „Spheres“ (‘93). Na ní se Pestilence revolučně dostali až k fúzování death metalu s jazzem a z důvodu nepochopení jejich hudebního vizionářství nastal rychlý konec. Po něm se Mameli věnoval studiu kytary a jiných hudebních směrů.
Pestilence však poslední slovo neřekli a léta páně 2009 došlo k reunionu. Ten přinesl již čtyři alba a devátá položka diskografie „Exitivm“ má vyjít ještě letos. I když se kvůli názorové nestálosti hlavní persony lidi v sestavě kapely střídají jako ponožky, jedno se Mamelimu upřít furt nedá. Je to riffostroj a muziku, navíc stále nesoucí osobitý rukopis, dělat umí, takže jeho jméno je (díky prvním čtyřem deskám obzvlášť) v metalové síni slávy zapsáno viditelně. I proto nadcházející novinka přináší očekávání, kam se se svou družinou hudebně vydá, ačkoli návrat Pestilence do Evropy v zimě příštího roku bude mít jiný hlavní program.
Odečteme-li totiž od letopočtu nadcházejících dvou koncertů v Praze a Ostravě 30, dostaneme se do r. 1991, kdy vyšla… ano, Pestilence na turné vyráží s legendou legend a dočkáme se poslechu památného „Testimony of the Ancients“ vydaného před 30 lety! A nepůjde o nostalgii, „Testimony“ totiž ani uplynulými roky z jeho lesku neubylo!
support: MISANTHROPIA, HORRIBLE CREATURES
————————————————————————————
PESTILENCE: 30th Anniversary European Testimony Tour, MISANTHROPIA, HORRIBLE CREATURES
26. 10. 2022 – Praha, Futurum
e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/380
Předprodej dále v síti Ticketmaster.

Podrobnosti

Datum:
26. 10. 2022
Čas:
19:00 - 23:30
Cena:
550Kč
Štítky Akce:
, , , , ,
Webová stránka:
obscure.cz/cs/tickets/detail/id/380

Pořadatel

Obscure Promotion
View Pořadatel Website

Místo konání

Futurum Music Bar
Zborovská 7
Praha,
+ Google Mapa