Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Peter Hook & The Light – Praha

20. 11. 2023 @ 19:00 - 23:59

839Kč
D Smack U Promotion & Red Triangle present
Peter Hook & The Light / UK
20. 11. 2023, doors 19:00
ROXY, Praha
Vstupenky za 839 Kč v prodeji od pátku 28. 4. 10:00 na GoOut.cz:
https://goout.net/cs/listky/peter-hook-and-the-light/dpjs/
ODKAZ JOY DIVISION A NEW ORDER OPĚT OŽIJE DÍKY PETERU HOOKOVI
Peter Hook vyráží se svou kapelou The Light na turné, aby připomněl nesmrtelný odkaz zásadních skupin hudební historie – Joy Division a New Order. Šňůra se vztahuje k 35. výročí vydání alba Joy Division Substance a během koncertu kapela přehraje všechny skladby nejen z této desky, ale také ze stejnojmenného počinu New Order.
Joy Division se za čtyři roky svého fungování stihli stát symbolem post-punku a získali si fanoušky po celém světě. Tragický odchod zpěváka Iana Curtise znamenal sice konec Joy Division jako takových, ale zbývající členové se pustili do nového projektu a založili kapelu New Order. Odkaz fenomenální kapely tak žil dál. A bývalý basák Peter Hook pracuje na tom, aby i nadále žil a taky, že žije! Posledních 13 let díky jeho vystoupením s kapelou The Light, během kterých si mohou fanoušci naplno užít nejlepší a nejzajímavější skladby Joy Division a New Order.
Na letošní turné si Peter Hook & The Light připravili pro fanoušky něco speciálního. Právě letos totiž slaví album Substance od Joy Division 35 let a setlist sestává z tohoto alba. Kompilace vyšla v červenci 1988 a jsou na ní čtyři singly, které Joy Division nikdy nestihli vydat na deskách, včetně Love Will Tear Us Apart, skladby z méně známých EP nebo celá řada tracků z B stran Unknown Pleasures a Closer.
A aby toho nebylo málo, Peter Hook & The Light přehrají také celé album se stejným názvem, které o rok dřív než kompilaci Joy Division vydala kapela New Order. Substance od New Order je taky kompilace a koncert tak nabídne návštěvníkům průřez tvorbou obou kapel. Post-punkoví fanoušci se mají na co těšit!

Pořadatel

D Smack U Promotion

Místo konání

Roxy Prague
Dlouhá 33
Praha,
+ Google Mapa