Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

TesseracT, Unprocessed, The Callous Daoboys – Praha

1 února @ 19:00 - 23:30

650Kč
V září TESSERACT vyjde pátá deska „War of Being“. Populární progresivci a metaloví hitmakeři stále ještě platí za djentové průkopníky, kteří s posunem tohoto žánru mnohem dál stále inovují celý progresivně metalový směr a dostávají ho k novému a mladému publiku.
Jak z nadcházející desky uvolněný titulní song prozrazuje, jejich zvuk je nadále složený ze sekaných polyrytmických riffů a komplikovaných rytmů doplněných atmosférickými ambientími kytarami, nad nimiž se klene hlas Daniela Tompkinse. Přes jedenáct minut dlouhá skladba ale naznačuje víc než jen propracovanou strukturu a samozřejmě bezchybný a do detailu vypiplaný zvuk, takže jsme opravdu natěšeni, s čím osobitá pětice v září přijde, protože podobnou kapelu jako TESSERACT nenajdete!
A na jejich turné se těšíme i proto, že v roli předkapely se ukáží progresivní UNPROCESSED s kytarovým zázrakem Manuelem Gardnerem Fernandesem. Mezinárodně obsazení Němci hrají moderní muziku s přesahy do nejrozličnějších žánrů, ačkoli se na poslední desce “Gold” tradičně vnímané a komplikované moderně vzdálili. Skvěle vystavěné melodie a rytmika nových, poměrně jednoduše vystavěných písní, které dokazují kompoziční vyspělost UNPROCESSED, zůstaly, aniž by úroveň promakanosti, nápaditosti a silné emotivnosti snížily.
Úvodním aktem budou američtí mathcoristé THE CALLOUS DAOBOYS, kteří vydali výtečnou desku “Celebrity Therapist”. Tahle crazy zběsilost čítá hned osm členů a začleňuje i zvuk saxofonu či houslí. Stejně jako TDEP, i TCD rozjíždí divočinu s bláznivým vyzněním, která přesahuje do dalších žánrů, ale neztrácí energii a zničující nasazení.
———————————————————–
TESSERACT, UNPROCESSED, THE CALLOUS DAOBOYS
1. 2. 2024 – Praha, palác Akropolis
nejlevnější vstupenky na Obscure shopu: e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/614
Předprodej začíná v pátek a bude probíhat i v sítích GoOut:
https://goout.net/…/tesseract%2Bunprocessed…/szjccdw/
a Ticketmaster a na baru v Paláci Akropolis.

Místo konání

Palác Akropolis
Kubelíkova 1548/27 130 00, Praha 3-Žižkov + Google Mapa