Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

THE CASSANDRA COMPLEX – Praha

21 května @ 19:00 - 23:30

590Kč
21 / 05 / 2024 / PRAHA / PALÁC AKROPOLIS
Nejlevnější vstupenky na Obscure shopu za 590 czk:
dále pak v sítích:
a u Ticketmaster:
Po 12 letech se k výročí 40 let vrací do Prahy THE CASSANDRA COMPLEX!
Ikonická elektronicko-rocková skupina THE CASSANDRA COMPLEX, kterou v roce 1984 založili irští hudebníci Rodney Orpheus a Paul Dillon, stále uchvacuje publikum svým průkopnickým zvukem.
Cesta kapely začala, když se Orpheus a Dillon, inspirováni setkáním v nočním klubu v Leedsu, rozhodli založit skupinu, která spojila zvuk bicích automatů, syntezátorů a počítačových rytmů se zkreslenými kytarami – a dali tak vzniknout žánru industriálního rocku. THE CASSANDRA COMPLEX zůstávají i po čtyřiceti letech vlivnou silou elektronického rocku, v němž se mísí prvky EBM, industriálu, gothic rocku i nové vlny a synthpopu.
V roce 1985 se jejich druhý singl „Moscow Idaho“ rychle vyšplhal do indie hitparád po celém světě, nasytil alternativní rozhlasové stanice a ovlivnil celou generaci kapel. THE CASSANDRA COMPLEX upevnili svůj vliv trilogií klasických alb: „Grenade“, „Hello America“ a „Theomania“.
Po reunionu se kapela představila na elektrizujících vystoupeních po celé Evropě a Jižní Americe. Jejich zatím poslední studiové album „The Plague“ z roku 2022 dosáhlo uznání kritiků a umístilo se na prvním místě německého Alternative Chart. V aktuální sestavě Andy Booth, Axel Ermes, Rodney Orpheus a Volker Zacharias se THE CASSANDRA COMPLEX poprvé od roku 2012 vrátí do Prahy – a zahrají v Paláci Akropolis!

Místo konání

Palác Akropolis
Kubelíkova 1548/27 130 00, Praha 3-Žižkov + Google Mapa