Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

The Cult – Praha

23 července @ 19:00 - 23:30

1490Kč
Legendární kapela The Cult oslaví 40. výročí existence na The 8424 Tour!
Skupina vystoupí v rámci britsko-evropského turné i 23. července 2024 v pražském prostoru ARCHA+. 🖤
🎫 Vstupenky v prodeji od 19. dubna 10:00 na GoOut ▶️ https://goout.net/cs/listky/the-cult/kxrx/.
Skupina The Cult oznamuje The 8424 turné, kterým si připomene 40 let existence kapely a s nímž vycestuje pro Velké Británii a Evropě. V rámci výročního turné opráší hudebníci všech jedenáct alb ze své diskografie a spolu s fanoušky si připomenou ty nejlepší hity. The Cult zaujímají významné místo v hudební historii, a to především díky svému průkopnickému využití post-punku, hard rocku i experimentalismu. Ve své tvorbě se nebrání rozličným hudebním žánrům, ani inspiraci ostatními hudebními kolegy.
Díky své hudební zdatnosti, nekompromisnímu přístupu a podmanivé pódiové prezentaci si vytvořili nezaměnitelnou identitu a zároveň vytyčili nová teritoria, která zkoumají. Formativní a vlivná léta Billyho Duffyho (kytara) v manchesterském undergroundu nebo přelomový projekt Iana Astburyho (zpěv) “Gathering of the Tribes” zanechaly nesmazatelnou stopu v moderní hudbě a zásadním způsobem ovlivnily její vývoj.
The Cult vznikli v roce 1984 v Anglii. Za tu dobu se prosadili jako zásadní postpunková kapela, prodali miliony alb a získali řadu mezinárodních i amerických zlatých a platinových ocenění. Mimo jiné získali mezinárodní uznání díky albu Love z roku 1985, na kterém se objevila nestárnoucí rocková hymna „She Sells Sanctuary“ a také oblíbený single ,,Rain“. V roce 2022 The Cult vydali album Under the Midnight Sun. Recenze na osmipísňové album se shodují, že „neuhasitelní rockoví melodramatici mají stále oheň v očích“. Koncem roku 2023 Astbury a Duffy reformovali Death Cult pro sérii koncertních vystoupení, včetně jediného amerického koncertu v The Theatre at The Ace Hotel a omezené série koncertů ve Velké Británii, včetně vyprodaných koncertů v Brixton Electric. V prvních měsících roku 2024 kapela vystoupila v The Howard Stern Show a zahájila sérii vinylových reedicí celé řady svých kritikou oceňovaných alb.
❗️PRO SEKUNDÁRNÍ PRODEJ VSTUPENEK prosíme o využití jediné oficiální, bezpečné a ověřené služby TicketSwap, se kterými spolupracujeme. U vstupenek pořízených mimo oficiální předprodej nebo TicketSwap nemůžeme garantovat jejich pravost ani to, že na koncert budete puštěni.❗️

Místo konání

Archa+
Na Poříčí 1047/26
Praha,
+ Google Mapa