Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

The War On Drugs, support: Indigo Sparke – Praha

13. 6. 2023 @ 19:00 - 23:59

1294Kč
D Smack U Promotion & Red Triangle present
The War On Drugs
support: Indigo Sparke
13. 6. 2023 doors 19:00
Forum Karlín, Praha
Vstupenky v prodeji od pátku 11. 11. 10:00 v síti Ticketmaster za 1190 Kč + poplatky.
Vstupenky online: https://www.ticketmaster.cz/…/the-war-on-drugs…/45755
Vozíčkář a doprovod:
Vstupenka pro vozíčkáře a jeho doprovod je dostupná pouze přes obchodní oddělení Ticketmaster. Prosím, kontaktujte nás pomocí formuláře https://help.ticketmaster.cz/hc/cs/requests/new…, přikládejte naskenovaný průkaz ZTP/P.
Americká rocková kapela The War On Drugs představí v úterý 13. června 2023 v pražském Foru Karlín své aktuální album I Don’t Live Here Anymore. Za předchozí album A Deeper Understanding získali v roce 2018 Grammy za Nejlepší rockové album a nominaci v BRIT Award na Zahraniční skupinu roku.
The War On Drugs se postupně stali jedním z největších rock and rollových syntetiků tohoto století, kteří odstranili propast mezi undergroundem a mainstreamem. Natáčejí desky, na kterých se střetává rozlámaná minulost se sjednocenou a pohlcující přítomností.
Časopis The New Yorker skupinu nazval „nejlepší americkou rockovou kapelou tohoto desetiletí“, jejich album A Deeper Understanding v roce 2018 získalo Grammy za Nejlepší rockové album a skupina byla nominovaná v BRIT Award na Zahraniční skupinu roku. V roce 2020 vydali živé album Live Drugs, na kterém se objevila I jejich průlomová píseň Lost In The Dream z roku 2014.
Jejich páté studiové album I Don’t Live Here Anymore koprodukovali leader kapely Adam Granduciel a Shawn Everett. Deska se objevila v čele mnoha výročních žebříčků roku 2021 a získala i druhou nominaci v BRIT Award. The War On Drugs oslavili vydání alba koncertem v Madison Square Garden.
Práce na albu Granduciela stmelila s jeho spoluhráči v kapele víc než kdy jindy. „Připomnělo mi to všechno, co na hudbě miluji,“ říká, „spolupráci se svými přáteli a možnost nechat každého z nich zazářit.“
Jádro The War On Drugs tvoří Granduciel, basák Dave Hartley a multiintrumentalista Anthony LaMarca. V březnu 2018 se tahle trojka přesunula do New Yorku, kde jamovali, zkoušeli demonahrávky a utužovali své přátelství. Tyto sessions byly velmi úspěšné a plodné – tak vznikly nejvýraznější a nejchytlavější písničky na rodící se album. Po třech letech a nahrávání v několika slavných studiích – Electric Lady v Greenwich Village a Electro-Vox v Hollywoodu – bylo album počátkem roku 2021 hotové. Deska vyšla 29. října 2021 na labelu Atlantic. Skupinu doplnili klávesák Robbie Bennett, bubeník Charlie Hall a saxofonista Jon Natchez. Prvním singlem z alba I Don’t Live Here Anymore se stala písnička Living Proof.

Pořadatel

D Smack U Promotion

Místo konání

Forum Karlín
Pernerova 51
Praha,
+ Google Mapa