Death Coffee Party se nezalekla ani počasí

Mincing Fury

V krásném prostředí litoměřického Výstaviště Zahrada Čech proběhl v pátek a sobotu osmý ročník metalového festivalu Death Coffee Party. Rocksound na místě nechyběl, přinášíme reportáž z této akce.

Má pršet? Nevadí, hraje se pod střechou

Už v průběhu poledne se rozlehlé parkoviště a prostory pro stanování před areálem začaly hustě zaplňovat a krátce po otevření areálu začaly proudit skupinky rockerů do místa dění. Slunce nemilosrdně pralo, díky vysokým stromům kolem stanu zakrývajícího pódium bylo naštěstí dost místa ve stínu. Šikovně vymyšlený byl hlavní výčep a výdejna jídla, rovněž uvnitř rozlehlého stanu, kde bylo i dost míst k sezení.

Mezi zástupci metalu se našlo místo i pro Sodomu Gomoru

Festival zahájila litoměřická thrashová formace Fatal Punishment, druzí v pořadí měli být Indrid Cold, kteří bohužel nevystoupili. Dále se však jelo podle plánu. Prostory před pódiem se hustě zaplnily při setu death-grindových Fleshless, o pořádný kotel před pódiem a zábavu se tradičně postarali Gutalax, kteří tento festival organizují. Vzduchem létaly toaletní papíry, záchodové štětky a podobné „rekvizity“. Velký úspěch sklidili též rapper Řezník s neméně kontroverzním DeSadem pod názvem Sodoma Gomora nebo thrashoví Insanity Alert z Rakouska. První festivalový den zakončili kolem druhé hodiny ranní pražští Koloss.

Sobotní program doprovázel déšť, škrtům v line-upu jsme se nevyhnuli

To sobotní ráno bylo na rozdíl od toho pátečního deštivé, pršet přestalo až kolem půl šesté večer. Většina přítomných se tedy držela v blízkosti pódia pohodlně schovaného pod stanem, tudíž přírodní podmínky nijak nenarušily plynulý průběh programu. Jako první se v pravé poledne do díla pustila metalcoreová skvadra Noisebleed. Z line-upu však vypadli jejich žánroví kolegové Madafaka. Fanoušky před pódiem pořádně vyburcovali F.O.B., následování naší deathmetalovou legendou Tortharry. Grindoví šílenci Spasm rovněž nikoho nešetřili, a po nich přišla na řadu nejočekávanější kapela dne: francouzká brutal-deathová mašinérie Benighted. Tečku za festivalem udělala djent/metalcoreová formace Sun Was Turned Off. Poté, co byl program ukončen, zůstalo ještě mnoho fanoušků v areálu, opojených skvělou hudbou a zlatavým mokem, zatímco se nad Litoměřicemi začalo pomalu rozednívat.

Festival byl téměř vyprodán

Až na menší nešvary ze strany počasí se Death Coffee Party velmi povedla a přilákala vzhledem k omezené povolené kapacitě skoro maximální možný počet účastníků. Za ocenění vedle programu stojí i veškeré služby pro návštěvníky – mimo jiné klasické kamenné záchody, zastřešené pódium a hlavní výčep nebo možnost schovat se do stínu stromů a v klidu sledovat dění na pódiu.

Text: Mates Šimek, foto: Mrtvolka

Author