Korpiklaani a Equilibrium rozduní Zlín a Prahu

Korpiklaani

Podzimní období se ponese ve znamení folk metalu. Do dvou českých měst míří dvě přední kapely tohoto metalového odvětví. Řeč není o nikom jiném než o Korpiklaani a jejich soukmenovcích Equilibrium.

Finové vyrážejí do světa

Korpiklaani vydali letos na začátku roku svou další řadovku s názvem Jylhä. Jylhä je v pořadí již jedenáctým studiovým albem těchto rodilých Finů. Autoři legendárních hitů jako Vodka, Beer Beer či Tequila už vypustili několik videoklipů, které mají za cíl novinku podpořit.
Jinak tomu není ani s plánovaným Majestic European Tour. To začíná v září v německém Hamburku a odtud povede napříč celou Evropou s celkovým počtem dvaceti osmi zastávek v různých městech. V Česku proběhnou koncerty hned na dvou místech. První se uskuteční 18. října 2021 v pražském klubu Roxy a druhý 22. října 2021 ve zlínském Masters of Rock Café.

 

Němci spojí své síly se Seveřany

K oslavám dvacátého výročí založení kapely budou němečtí Equilibrium znovu vydávat studiové album Sagas z roku 2008. A právě k této významné události spojí své síly na turné s Korpiklaani. Zároveň tak Equilibrium podpoří svou nejnovější vydanou desku Renegades z roku 2019.
Vedle hlavních hvězd se také představí severská folk-ambientová kapela Nytt Land z Ruska a vedlejší sólový projekt zpěváka Korpiklaani Jonneho Järvelä, Jonne.

 

Text: Šárka Vlachová, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com