III. benefiční koncert pro Aničku přivítá kapely Dead Daniels, 008 či Johnny Rose

Fans hudební akce

V Mníšku pod Brdy mají prima spoluobčany. Jak jinak vyjádřit snahu pomoci mladé slečně se spinální svalovou atrofií? A protože organizátor akce je hudební nadšenec, charitativní akce je hudebně zaměřená. III. benefiční koncert pro Aničku se koná už příští víkend.

Anička se přes nepřízeň osudu snaží zapojovat do normálního života

Anička Hlavicová je jednadvacetiletá slečna, která od narození trpí I. typem spinální svalové atrofie. Jedná se o postupné ochabování svalů, což člověku časem stále více brání v pohybu a vykonávání každodenních činností. Lékaři prorokovali dva roky života, Anička je však tady s námi i v dospělém věku. Potřebuje pomoc svých nejbližších a příležitostně pomoc asistentek. Pomáhá jí také plicní ventilátor, odsávačka na odkašlávání, v průběhu dne si pro jistotu měří hladinu kyslíku v krvi a srdeční činnost. Sedí díky ortéze, pohybuje se na vozíku.

Přes to všechno se Anička snaží zapojovat se do normálního života, jak jen nejvíc je to možné. Odmaturovala a chystá se dále studovat. Občas vyjede s kamarády na tábor nebo na jinou akci. Velmi ji baví cestování a sport, hlavně Boccia.

Benefiční koncert

Její přátelé v čele s pořadatelem Josefem Seltnerem organizují už třetí rok benefiční koncert, na kterém zahrají různé, převážně rockové kapely. Letos v sobotu 26. června v Mníšku pod Brdy vystoupí Black Icons, Raďouch DC, Orakei Korako Band, 008, Johnny Rose, Dead Daniels a Štěpán Soukup. Hrát se bude od 13:00 odpoledne do večerních hodin. Vstupné 300,- na místě.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Honza Švanda

Author