Festival PUNK na hradě čeká pár změn v programu

Punk fans

Před pár dny se pod událostí největší punkové slavnosti na Ostravsku objevilo neveselé oznámení pořadatelů Barrák Music Hradu o změně programu, a to poměrně razantní. Bohužel se stále všichni potýkáme s důsledky doby covidové a nic nemusí být tak, jak si předem naplánujeme. Organizátoři se však nenechali zastavit a přichází s novým náhradním programem.

Britské kapely v problémech

O tom, že se brány Slezskoostravského hradu po roce opět otevřou pořádné punkové hudbě, jsme nedávno psali v článku o PUNKu na hradě. Hlavními hvězdami celé akce měly být legendy The Exploited a Discharge. Bohužel, obě kapely pocházejí z Velká Británie, kde se zavedla nová a přísnější opatření. K těm se ještě přidaly i potíže způsobené odchodem z EU a změnou pravidel při organizování koncertů pro kapely přijíždějící z této země. I přes veškerou snahu pořadatelů dostat obě kapely na naše území se festival nakonec bude muset obejít bez těchto velkých jmen.

Přijede Prawda i Zeměžluč

Pořadatelé Barrák Music Hradu v čele s Marcelem Palovčíkem se však nenechali odradit a poslední týden zajišťovali náhrady ze zahraničí. Během této krátké chvíle se jim jako náhradníky podařilo nasmlouvat rodáky z polské Wroclawi, kapelu Prawda.  Z našich luhů a hájů pak řady účinkujících doplní neméně známá sebranka Zeměžluč.

Snížení ceny lístků

V souvislosti se změnou programu a absencí hlavních zahraničních hvězd dochází i ke snížení ceny vstupného z původních 800 Kč na 550 Kč v předprodeji a 600 Kč na místě. Takže pokud ještě nevlastníte lupen na tuhle punkovou akcičku, mrkněte na webové stránky Barrák Music Hradu, kde si je můžete za upravenou předprodejní cenu pořídit. Těm, kdo již lístek mají, bude dle dostupných informací rozdíl vrácen.

Pořadatelé si za své nasazení zaslouží podporu

Organizátoři Barrák Music Hradu mají ještě vzkaz pro všechny fanoušky a návštěvníky akce: „Věříme, že situaci, která není jednoduchá ani pro nás, pochopíte a dorazíte se i tak pobavit a rozjedete pod pódiem pořádné pogo!“ Tak přijďte ukázat 3. července 2021 na Slezskoostravský hrad, že „Punk’s not dead„!!!

Text: Ema Moravcová, foto: Honza Švanda

Author