Ostrava v plamenech v čele se Sodom se blíží

Sodom, Tom Angelripper

První prázdninový měsíc uzavře řada metalových festivalů. Jedním z nich je i tradiční Ostrava v plamenech, jež proběhne jako vždy v Dolní oblasti Vítkovice.

Němečtí Sodom přehrají celé album Agent Orange

V industriálním areálu Dolní oblast ve Vítkovicích, který patří mezi památky evropského kulturního dědictví, se letos v roli headlinera představí německá thrashová legenda Sodom. Formace kolem zakládajícího člena Toma Angelrippera zkompletovala během loňského koncertního půstu své šestnácté album Genesis XIX. V Ostravě však uslyšíme především celé album Agent Orange, kterým se Sodom katapultovali do popředí světové thrashmetalové scény. Od našich západních sousedů se můžeme těšit i na glam metalové Kissin‘ Dynamite. O generaci mladší sestava v čele s frontmanem Johannesem Braunem umí svou divokou show pořádně rozpálit především dámskou část osazenstva.

Dead Label přitvrdí muziku, pestře zastoupen bude i melodický metal

Dalším zahraničním hostem bude irská metalcoreová čtveřice Dead Label, která bude patřit mezi nejtvrdší kapely z letošního line-upu. Oproti tomu melodický metal bude zastoupen slovenskou Symfobií či tuzemskými Sebastien. Pořádně zrychlit muziku se nebojí ani powermetaloví Porta Inferi. Mezi předními českými kapelami si v Ostravě letos zahrají gothic rockoví veterání XIII. Století, kteří během loňského podzimu vypustili do éteru dvojalbum Zahrada světel. Pořádně veselo bude při setu Trautenberku, jenž nás už léta baví jak muzikou, tak i svými kostýmy ve stylu Krkonošských pohádek, překrásnou „Aničkou“ nebo svými dialogy během mnohých skladeb.

Ocelárny přivítají pořádný metal, vstupenky jsou stále k dispozici

Tyto a řada dalších kapel, jejichž kompletní seznam je k dispozici na webu festivalu, se na vás těší v poslední červencový víkend, tedy 30. – 31. července v Dolních Vítkovicích. „Tam, kde se kalila ocel“, se chystá pořádná metalová nálož. Vstupenky za dosavadní cenu 1090,- Kč jsou k dispozici v síti Ticketportal.

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com