Cirkus Kabát v Olomouci: program plný hitů ve stanu a s principálem

Kabát, Pepa Vojtek

Kapela Kabát si připravila pro letošek něco speciálního. Současná situace a dvakrát odložené halové turné ji přiměly vymyslet nový koncept, který se skutečně povedl. V Olomouci se zastavili na začátku srpna, a i vzhledem k volbě místa k postavení stanu to byla zastávka vskutku povedená.

Z improvizace vymáčkli to nejlepší

Cirkus Kabát je letošní formát koncertů známé rockové kapely, která z improvizace vymáčkla to nejlepší. Až do září pojedou naplno po celé republice a na každé štaci postaví cirkusový stan. Ten stál 3. srpna v Olomouci v areálu FunParku v blízkosti nákupního centra Šantovka.

Něco viděli a slyšeli i ti, na které nezbyly lístky

Stan má pochopitelně omezenou kapacitu a vstupenky byly už týden před koncertem vyprodány. Někteří fanoušci, na které se s lístky nedostalo, se však shromáždili před areálem, aby také něco viděli a slyšeli: „kabátovský“ stan nemá boční stěny, takže si show částečně užili i oni.

Program je hodně hitový

Nový koncept Kabátům svědčí. Show měla skutečně prvky cirkusového představení – intro, frontman Pepa Vojtek oblečený jako principál. Koncert odstartoval písní Banditi di Praga, zhruba dvouhodinové představení zahrnulo starší i novější písně jako Pohoda, Burlaci, Žízeň, Malá dáma, Corrida, Dole v dole či V pekle sudy válej.

FunPark u Šantovky nabízí občerstvení a zábavu po celé léto

Po stránce občerstvení nás potěšily příznivé ceny piva a téměř žádné fronty. Možná to bylo i díky tomu, že každý ze dvou sektorů měl své vlastní stánky s občerstvením. Po koncertě mnozí fanoušci ještě odcházeli na afterparty konanou přímo ve FunParku, kde se podávaly drinky od Jack’s Cowhouse Baru a fanoušci mohli sledovat videoprojekci na velké LED obrazovce. FunPark u Šantovky je v provozu po celé léto a nabízí občerstvení a zábavu pro hudební fanoušky, rodiny s dětmi i party kamarádů, kteří chtějí jen tak posedět a popít.

Text: Adam Ilgner, Sylva Kaplanová, foto: Milan Papežík

Author