Před letošním Josefstadtem proběhne warm-up party

Hystos

Josefstadt, tedy letošní zmenšená verze mezinárodního festivalu Brutal Assault, se rychle blíží. A stejně jako loni, i tentokrát vše začne o den dříve 11. 8. 2021 s warm-up party v nedalekém Nároďáku.

Hlavním tahounem budou Poppy Seed Grinder

Tentokrát se v Nároďáku v rámci generálky na Josefstadt můžeme těšit na šest kapel. První z nich je grindové komando Hystos. Ti jsou známí neobvyklými tituly skladeb jako jsou Honzíkova cysta, (Od)červená Karkulka nebo Příčina smrti neznámá. Grind se odráží i v názvu druhého aktéra jménem Poppy Seed Grinder, zde se však jedná o brutal deathmetalovou smršť, která příští rok oslaví úctyhodných 25 let od založení. Minulý rok zde došlo ke změně na postu vokalisty, do kapely totiž přišla Bára, která je díky svému hlubokému growlu náhradou víc než adekvátní. A když už jsme u té hloubky – groove metalem okořeněný djent zde bude zastoupen v podobě olomoucké formace Tribe of Misery.

Vedle veteránů se představí i dvojice velmi mladých kapel

Dále nás zde čeká duo služebně nejmladších kapel tohoto line-upu. První z nich je čtyřčlenná skvadra Asperra. V tvorbě kapely se prolíná melodický a progresivní metal s death metalem a metalcorem, kapela se tedy rozhodně nebojí experimentovat. Jejich set bude zdobit značná hudební rozmanitost. Další nadějnou kapelou, která se zde představí, jsou death-hardcoroví Crow to Crow. Čeká nás smršť ostrých vokálů a tvrdých breakdownů v podání mladé krve. Poslední kapela z line-upu není pro ty, kteří už někdy v Nároďáku byli, žádnou neznámou – řeč je o thrash/deathmetalové formaci Okult. V loňském roce kapela vydala titulní skladbu Signum Diabolica ze stejnojmenného CD, tudíž se s největší pravděpodobností můžeme těšit i na novou tvorbu této místní metalové stálice.

Ideální možnost připravit se na tři dny plné metalu

Vstupenku na toto „zahřívací kolo“ před Josefstadtem jsou k dispozici na stránkách Nároďáku, popř. i na místě v den konání akce. Pokud už se též nemůžete dočkat toho, až vypukne jeden z největších českých metalových festivalů tohoto léta, skýtá se vám zde ideální možnost, jak se na tři dny plné skvělých kapel řádně připravit.

Text: Mates Šimek, foto: Veronika Špundová