Fajtfest byl opět příležitostí pro poznávání originální muziky

Fajtfest fans

Letošní ročník festivalu alternativní a tvrdší muziky Fajtfest je za námi. Vzhledem k aktuální situaci proběhl bez zámořských kapel, setkal se však s nadšeným ohlasem. Jako každý rok na něm nemohl chybět se svým fotoaparátem Jiří Kunčík.

Evropská edice slavila mimořádný úspěch

Letošní Fajtfest slavil neskutečné ovace a slova díků ze stran fanoušků i vystupujících kapel. I když byl letošní ročník lehce „ořezán“ o zámořské kapely, i tak 13. ročník s podtitulem Evropská edice zůstane hodně dlouho vryt pod kůži všem zúčastněným.

Dvě zjevení: Depression Island a Redzed

čtvrteční „rozdýchávačka“ zaplnila tento kopec tak jak žádný ročník předtím. Nebudu zde vypisovat, jak moc která kapela byla dobrá či perfektní, protože to si musí každý zjistit sám, ale za mě byl letošní ročník strop. A nezmění to ani čtvrteční „již tradiční“ bouřka nebo menší nehoda při každoroční mega párty ve skibaru. Jediné, co bych za sebe chtěl vyzdvihnout, byla dvě naprostá zjevení –  Depression Island a Redzed. Myslím, že oba interpreti mají sakra našlápnuto dobýt nejen naši matičku Českou republiku, ale minimálně Evropu. Zároveň byla velmi příjemným úkazem účast ukrajinských Jinjer – ač geograficky celkem blízcí, nevystupují u nás tak často.

Již teď kupujme lístky na příští rok

Už týden po akci se na Facebooku objevil plakát na další ročník, a myslím, že se pomyslná laťka opět posouvá o obrovský kus výš. Vstupenky lze již zakoupit online na webových stránkách Fajtfestu.

Text a foto: Jiří Kunčík

Author