Konec prázdnin Pardubákům zpříjemnili Kabáti

Kabát / foto: Magda Šotolová
Kapela Kabát se poprala s kovidovými restrikcemi s elegancí sobě vlastní. Namísto již dvakrát odloženého halového turné kočuje tohle léto Českou republikou jen nalehko – s koncertním stanem šitým sobě na míru.

Šapitó na Dukle

V Pardubicích vyrostlo elegantní bělostné šapitó na ploše atletického stadionu na Dukle a sobotním podvečerem k němu proudily davy fanoušků všech věkových kategorií. Prostor stanu byl rozčleněn do dvou sektorů s vlastním vstupem, takže bylo možné spatřit skupinky přátel, kteří na sebe mávali přes oddělující uličku. Byla to však jen malá daň za večer plný živé muziky, na který se všichni moc těšili.

Cirkusová atmosféra

Na ukrácení času a dokreslení cirkusové atmosféry se ze zákulisí linuly estrádní odrhovačky a fanoušci zůstávali do poslední chvíle v nejistotě, zda se na pódium nepřiřítí cvičení medvědi nebo stádo běloušů s chocholkami na hlavách. Nicméně přesně na osmou hodinu večerní našla kapela Kabát tu správnou díru v plachtě stanu a odpálila svou show písní Banditi di Praga.

Hit za hitem

Setlist kapela sestavila prakticky ze samých hitů, a že je za 30 let působení na rockové scéně z čeho vybírat. Vypalovačky jako Piju já, piju rád, V pekle sudy válej a Dole v dole vystřídal příhodný Cirkusový stan a Dávám ti jeden den. O zpomalení našlapaného tempa se postaraly písně zpívané Milanem ŠpalkemBalada o špinavejch fuseklích, Potkali se v Paříži a Krutý krtek Joy, aby pak následně publikum vrátily do varu hity jako Bruce Willis, Malá dáma, Šaman, Stará Lou a Kdoví jestli. Pepa Vojtek v slušivé uniformě principála prokládal písně vtipnými komentáři a vzpomínkami, o dobrou náladu nebyla nouze v publiku ani na pódiu.
Kabáti prostě servírovali to, co mají jejich fanoušci nejraději – melodickou, šlapající muziku a texty, které nemoralizují, ale naopak dokáží s vtipem a nadhledem vyprávět i o životních selháních, jež jsou důvěrně známá nám všem. Písničky spolu s muzikanty zpívali úplně všichniod předškoláků sedících za krky svých otců až po rockery se stříbrem ve vlasech.

Pohoda na závěr

Každá show má bohužel i svůj konec. Ten první přišel po písni Žízeň, na kterou po vytleskání kapela navázala hity Burlaci a Moderní děvče. O ten definitivní konec se postarala píseň Pohoda, kterou se Kabáti s Pardubicemi rozloučili. Jednalo se již o šestnácté vystoupení v rámci turné Cirkus Kabát 2021, dvanáct koncertů má kapela ještě před sebou. Těm fanouškům, kteří stále ještě váhají, zda se mají některého ze zbývajících koncertů zúčastnit, vzkazujeme hlasitě: „Neváhejte!“. Přijdete o jedinečnou příležitost užít si Kabáty v téměř „klubové“ atmosféře.

Zbývající koncerty turné Cirkus Kabát 2021:

 • 31.8. 21 LIBEREC
 • 02.9. 21 ÚSTÍ NAD LABEM
 • 04. 09. 2021 TEPLICE
 • 07. 09. 2021 CHOMUTOV
 • 09. 09. 2021 KARLOVY VARY
 • 11. 09. 2021 PLZEŇ
 • 14. 09. 2021 PÍSEK
 • 16. 09. 2021 ČESKÉ BUDĚJOVICE
 • 18. 09. 2021 TÁBOR
 • 21. 09. 2021 KLADNO
 • 23. 09. 2021 PRAHA
 • 25. 09. 2021 PRAHA

Text a foto: Magda Šotolová