Tři sestry oslaví v Braníku 36. narozeniny

Tři sestry / foto: Honza Švanda

Tradiční každoroční mejdan v pražských Ledárnách Braník pořádaný kapelou Tři sestry proběhne již tento víkend. Jako každý rok od roku 1985, i letos se můžeme těšit na jejich dvoudenní festival. V rámci něj se představí celá řada zejména punkových kapel české scény.

Vstupenky jsou stále k dispozici, včetně jednodenních

Areál pražských Ledáren Braník se na vás těší již tento týden 3. a 4. září. Vstupenky na tento dvoudenní mejdan nabitý řadou zavedených a oblíbených českých kapel jsou k dispozici v síti Ticketstream. V nabídce jsou dvoudenní permanentky, jednotné vstupné na pátek nebo sobotu a též VIP permanentky.

Pirates of the Pubs s novou skladbou, s oběma svými projekty zahraje Petr Hošek

Vše vypukne již v pátek po dvanácté hodině, kdy festival zahájí formace Pirates of the Pubs, kteří během zimního koncertního půstu rozhodně nelenili a natočili videoklip ke skladbě Na vlnách rock’n’rollu. Jejich žánroví kolegové Muerti z Jablonce nad Nisou se vyžívají především v oi/street punku. Se svým vedlejším projektem Apple Juice si v Braníku zahraje Petr Hošek, frontman punkové legendy Plexis, kteří jsou na programu hned po Apple Juice a patří mezi nejdéle hrající české kapely. Vznikli totiž ještě o rok dříve než Tři Sestry. S novým albem Šminky padlejch královen se představí Nežfaleš.

SPS i Visáči zahrají songy z nových Desek, páteční produkci uzavře Ivan Mládek

Novou tvorbu předvede i další výrazná punková stálice SPS. Ti minulý rok vydali desku Adios, kamarádi punkáči. Anarchie a totál chaos je oblíbený slogan frontmana Visacího zámku Honyho, a úplně stejně se jmenuje i nová deska „Visáčů“. V jejich téměř hodinovém setlistu však stoprocentně nebudou chybět oblíbené skladby jako Traktor, Známka punku nebo Vlasta. Páteční program uzavře písničkář, bavič a komik Ivan Mládek se svým Banjo bandem. I ve svých téměř osmdesáti letech je stále koncertně aktivní a svým fanouškům zahraje řadu známých skladeb.

 

Rocková pohoda v podání DeBill Heads, Tři Sestry s dvouhodinovým setlistem

Sobotní program odstartuje v pravé poledne pražská punková formace MZH. Ty vystřídají na pódiu Lety mimo, jejichž hudební kariéra čítá přes třicet let a řadu let jezdili s Třemi sestrami jako předkapela. Příjemnou rockovou zábavu slibují DeBill Heads, kteří jsou oblíbení především díky svým humorným textům. Kdo by neznal jejich hitovku Amsterdam o výletu do Holandska nebo skladbu Dovolená s Elvisem, pravidelně zakončující jejich vystoupení.
V rockovém trendu budou pokračovat Doctor P.P., u kterých několik let působil tragicky zesnulý kytarista František Sahula (ex-Tři sestry). 35 let za rok oslaví oblíbení E!E, kteří svým rázným punkem provokovali již před revolucí a v tomto trendu pokračují dosud. Předposlední kapelou tohoto nabitého víkendu budou klatovští Trautenberk. Ti letos objeli řadu velkých festivalů, jako např. The Legends Rock Fest nebo Ostrava v plamenech, a tentokrát se přesouvají do Braníku. Celé dvě hodiny si pro sebe vyhradil headliner Tři sestry. Kapela nabídne průřez celou svou bohatou diskografií, a jistojistě zahrají i singl Ať seš punk, ke kterému byl na stejném místě minulý rok natočen videoklip.

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com