Cirkus Kabát plný hitů dorazil do Ústí

Kabát / foto: Petr Hanč

Ve čtvrtek 2. září se v Ústí nad Labem uskutečnila další, již osmnáctá zastávka turné Cirkus Kabát. To, co se původně mohlo jevit jako z nouze ctnost, dnes sklízí velký úspěch a vděk fanoušků.

O fanoušky bylo dobře postaráno

Šapitó bylo postaveno u gymnázia v části města Severní Terasa. „Areál“ byl rozdělen na dvě části – stání vlevo a stání vpravo, ale návštěvníci nebyli o nic ošizeni, ať už šlo o zlatavý mok, kávu, nealko, jídlo či merchandising.

Samé hity

Kapela nenechala čekat fanoušky ani pověstnou akademickou čtvrthodinku – přesně ve 20:00 už fanoušci slyšeli první tóny hitu Banditi di Praga. Nemohly chybět hity jako Piju já, piju rád, V pekle sudy válej, Dole v dole, Cirkusovej stan, Bruce Willis, Malá dáma, Bum Bum tequila, Šaman, Stará Lou, Corrida, Western boogie, Žízeň, Potkali se v Paříži a Krutý krtek Joy – obě v akustickém podání – a další. Na přídavek kapela zahrála další velmi populární skladby Burlaci, Moderní děvče a Pohoda. Ano, tato rocková legenda má spoustu dalších hitů, které nezazněly (Láďa, Colorado, Má ji motorovou, Starej bar), ale určitě se jich na dalších turné dočkáme.

Cirkusové turné se kladně zapíše do historie

Kabáti jsou jistě zvyklí na turné po největších halách nebo stadionech, ale je pravda, že tenhle nápad má více klubovou atmosféru. Vyplynul, jak víme, z nouzové situace, nakonec se ale velmi kladně zapíše do společné historie kapely a jejích nadšených fanoušků.

Text a foto: Petr Hanč