Dymytry zahráli v Pardubicích před plným klubem ABC

Dymytry / foto: Magda Šotolová

Turné Neonarcis & Homodlak Remastered Tour 2021 kapely Dymytry pokračovalo o víkendu dvěma zastávkami, a to v pardubickém klubu ABC, o den později pak v Pelhřimově v Kulturním domě Máj.

Po dlouhé době v těsné blízkosti fanoušků

Koncert ve „městě hokeje“ přilákal opravdu mnoho fans Dymytry. Velká část dorazila s dostatečným předstihem, aby stihla focení s kapelou. Celá kapela se neúnavně podepisovala a byla k dispozici svým příznivcům ke společnému focení, dokud to bylo potřeba.
S lehčím zpožděním pak krátce před devátou hodinou vypukl koncert samotný. Frontman Protheus byl dle svých slov rád za to, že po dlouhé sérii koncertů na velkých pódiích včetně turné Monster Meeting může být se svou kapelou konečně blíž fanouškům, kterým v pauzách mezi skladbami několikrát poděkoval za podporu, načež se mu vždy dostalo pořádného aplausu. Je fakt, že když máte svého oblíbeného interpreta téměř na dosah ruky, je zážitek z koncertu vždy ještě více umocněn.

Skladby z alb Neonarcis a Homodlak střídala i nová tvorba

Dymytry zařadili do setlistu řadu skladeb z alb Neonarcis a Homodlak, jak již bylo avizováno. Ty kapela prokládala i fláky z dosud poslední desky Revolter. Po dlouhé době jsme tak mohli slyšet naživo songy jako Harpyje, Lunapark, Baskerville, Zlatí Hoši nebo Ztracená generace. V akustickém provedení zazněla oblíbená věc Občas pocit mám a taktéž Žít svůj sen. Tu fanoušci téměř celou odzpívali sami a po celém sále se při ní rozsvítilo mnoho mobilních telefonů, což vytvořilo krásnou kulisu. Prostor pro dlouhé a precizní sólo opět dostal Miloš Meier, po kterém nezbývalo než smeknout klobouk. Pardubickou štaci tohoto turné zakončili Dymytry peckami Ocelová parta a Strážná věž. Při závěrečné zdravici a outru si ještě na pódiu všichni zatancovali a za nekončících ovací se odebrali do prostor zákulisí. A kdo snad lituje, že při tomto mejdanu nebyl, nemusí smutnit – turné pokračuje příští pátek a sobotu v Prostějově a Krnově. Vstupenky jsou k dispozici v síti Ticketstream.

Text: Mates Šimek, foto: Magda Šotolová