Belphegor se k nám o víkendu vrací v rámci turné

Belphegor, foto: Radek Holeš / poskytnuto Obscure Promotion
Rakouská black/deathmetalová formace Belphegor navštíví o nadcházejícím víkendu v rámci svého turné Českou republiku. Ve třech po sobě jdoucích dnech se představí v Praze, Jaroměři a Ostravě.

Belphegor se vrací do známého prostředí, nové album je v procesu

Během 30 let existence si Belphegor vydobyli pevnou pozici na poli extrémního metalu. Většinu svých fanoušků uhranou už řadou rekvizit na pódiu, mezi kterými nechybí konstrukce z kostí s tlejícím masem, pentagramy, obrácené kříže, lebky, svíce a podobně. Málo se ví, že post baskytaristy dokonce zastává česká akvizice, a to už pěknou řádku let.
Belphegor momentálně pracují na novém albu, které by mělo spatřit světlo světa příští rok 12. května, kdy naváže na svého předchůdce Totenritual z roku 2017. U nás jsme si naposledy užili koncert těchto démonů loni v Praze v klubu Futurum a na festivalu Josefstadt. A nejen do prvního jmenovaného se Belphegor koncem listopadu vracejí.

Diabolical vsází na pomalejší skladby, kontroverze kolem Batushky pokračuje

Na všech třech štacích se však můžeme těšit ještě na další čtyři kapely. První z nich jsou rovněž black/death metaloví Diabolical, kteří pocházejí ze Švédska. Jejich hudba je však značně odlišná od Belphegor – kapela sází na spíše na pomalejší tempo a mohutné, těžkotonážní kytarové riffy. Také oni se vracejí tam, kde si zahráli při jednom z posledních koncertů u nás před dlouhou pauzou, a sice do Nároďáku.
Od našich polských sousedů se do sestavy přidává blackmetalová Batushka. Kapela sice funguje teprve šestým rokem, sestava je však složená z muzikantů velmi zkušených ze svých předchozích projektů. V kapele však došlo před třemi lety k neshodám mezi dvěma důležitými členy, kteří pokračují pod stejným názvem každý zvlášť. Nyní tu tedy máme dvě kapely se stejným názvem, mezi kterými to stále jiskří.

Výrazně mezinárodní line-up doplní Impalement a Almost Dead

Služebně nejmladší kapelou zde bude švýcarská black/deathmetalová kometa Impalement, která se dala dohromady teprve předloni. O rok později pak vyšlo debutové album The Impalement. Soupisku kapel uzavírá kalifornská thrash/groove metalová skvadra Almost Dead. Ti pojali turné s Belphegor jako ideální příležitost k podpoře svého nového alba Brutal Onslaught, které vyšlo letos koncem května.

Tři příležitosti vidět parádní metalovou sestavu

Turné Black Rituals 2021 na vás čeká v pátek 26. listopadu v pražském klubu Futurum Music Bar. V sobotu se pak celá sestava přesouvá do jaroměřského Nároďáku, své české tažení pak zakončí v neděli 28. listopadu v ostravském klubu Barrák. Na své si zde přijdou především fanoušci ostřejších metalových žánrů. Vstupenky na všechny tři koncerty jsou k dispozici v síti Ticketmaster.

Text: Mates Šimek, foto: Radek Holeš / poskytnuto Obscure Promotion

Author