Zpěvačka Linda Toni Grahn opouští Follow The Cipher

Linda Toni Grahn / foto: Honza Švanda

Říká se, že některé zprávy se šíří rychle, ty druhé ještě rychleji. Nedávno jedna taková obletěla svět: tvář skupiny Follow The Cipher, Linda Toni Grahn, ve skupině končí.

S těžkým srdcem

„Přátelé, děkujeme za váš čas. Píšeme s těžkým srdcem, že se Linda bohužel rozhodla opustit Follow The Cipher. Tato situace nás samozřejmě velmi mrzí. Lindino rozhodnutí jsme však plně akceptovali a není mezi námi žádná zlá krev. Linda je skvělá a oduševnělá osoba, která skupině dala mnoho skvělých pěveckých výkonů, jež nejsou z tohoto světa. Toto místo bude velmi těžké zaplnit,“ zní z facebookového profilu kapely.

Členka skupiny a výrazná tvář

Linda Toni Grahn byla součástí skupiny téměř od samého počátku. Follow The Cipher původně vznikli jako sólový projekt Kena Kängströma v roce 2014, avšak později se z projektu stala plnohodnotná kapela s vlastní vizí a stylem. Follow The Cipher kombinují symfonický a power metal s prvky eurodance stylu. Linda společně se skupinou vydala debutové eponymní album v roce 2018. Z alba jsou nejznámějšími skladbami Valkyria nebo The Rising. Linda se do povědomí fanoušků zapsala také svou výraznou image se zářivě červenými vlasy.

Vyjádření Lindy

„Je čas, abych přenechala mikrofon další zpěvačce Follow The Cipher. Nebylo to pro mě snadné rozhodnutí. Ale cítím, že je čas, abych se rozvíjela jiným směrem. Chci moc poděkovat všem fanouškům, kteří mě a kapelu v průběhu let podporovali! Panebože, MILUJI VÁS VŠECHNY! Přála bych si, aby mohl každý jednou zažít ten pocit, který jsem měla z vaší podpory, objetí a lásky! Cítím pořád hodně ke každému z vás! JSEM VÁŠ NEJVĚTŠÍ FANOUŠEK! Také chci moc poděkovat svým kolegům a přátelům v Follow The Cipher! Vždy budu váš fanoušek a moc se těším, až někdy v budoucnu uslyším nový hlas a vaši hudbu! A ještě VELKÉ DÍKY všem skvělým lidem, kteří pracují v zákulisí festivalů a podporují turné. Bez vaší tvrdé práce by neexistovala žádná živá hudba, kterou byste si mohli užít. Velké díky patří také Nuclear Blast, bylo mi ctít spolupracovat s vaším labelem. Jsem velmi vděčná za vaši podporu v průběhu let! Brzy se všichni znovu uvidíme!“ vzkazuje fanouškům zpěvačka.

Dárek na rozloučenou

Ještě než se Linda rozhodla odejít, stihla se skupinou nahrát poslední skladbu Rewind the Stars pojednávající o neznámém životě mezi hvězdami a prozkoumávání vesmíru. Na Lindinu počest se Follow the Cipher rozhodli skladbu vydat prostřednictvím klipu.

 

Text: Šárka Vlachová, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com