Rock majáles již tuto sobotu: následujte zubra a zvuk kytar

Škwor, Petr Hrdlička / foto: Honza Švanda

Rock majáles v Bystřici nad Pernštejnem je akce přinejmenším tak ostrá jako kopyta zubrů, jeho patronů, kteří už dusají vstříc dvanáctému ročníku. Až projdete alejí plnou pohádkových postav a s úctou budete obdivovat velkou sochu zubra, vězte, že jste téměř u cíle.

Rockový majáles – to jinde nenajdete

V sobotu 28. května se na Kruháči za Lužánkami koná pomyslná otvíračka letošní festivalové sezóny, na kterou vás tímto moc rádi zveme jménem pořadatelů.
Majáles bývá studentská akce, a ani zde tomu není jinak. Studenti místní VOŠ a SOŠ bývají do příprav zapojeni. Tento majáles je ovšem neobyčejný – je totiž rockový. A to jinde nenajdete. Které kapely se tedy letos postarají o zábavu?

Škwor, Loretta či Černá: mládí i úctyhodná kariéra

Letos přijali pozvání Aldabra, 21 Gramů, Madam Royal či další kapely ze soudku nadějného mládí, o kterém se v posledních letech hodně mluví – Černá či Eufory. Na opačné straně stojí party, které se počítají mezi legendy či aspoň kapely s úctyhodně dlouhou kariérou: Loretta, Tanja, Škwor či Morčata na útěku. Někde mezi nimi se nacházejí Hand Grenade, kteří se již stačili etablovat na české hudební scéně.

Je libo lístky a výhody?

A pozor – ke každému lístku zakoupenému v předprodeji dostanete při vstupu do areálu jako dárek poukaz na slevu 300 Kč při realizovaném nákupu v UC SHOP v hodnotě 2000 Kč. Lístky jsou na smsticket.cz – a můžete si ještě i připlatit pro VIP vstupenky. Veškeré další info najdete pak na rockmajales.cz.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Honza Švanda