Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Glenn Hughes Performs Classic Deep Purple Live – Olomouc

27. 6. 2023 @ 20:00 - 23:30

999Kč
Glenn Hughes, the former bassist, and singer of Deep Purple, known to millions as the ‚Voice of Rock‘, Rock and Roll Hall of Fame inductee, is pleased to announce, ‚Glenn Hughes Performs Classic Deep Purple Live – Celebrating the 50th Anniversary of the album BURN‘ 2023 show in Olomouc, Czech Republic.
Glenn will perform Deep Purple’s legendary rock album „BURN“ and will also perform Deep Purple MKIII and MKIV songs.
Glenn’s band will feature Søren Andersen (guitar), Ash Sheehan (drums) and Bob Fridzema (keyboards).
S potěšením oznamujeme, že Glenn Hughes – bývalý baskytarista a zpěvák slavných Deep Purple, známý pro miliony rockových fanoušků jako ‚Voice of Rock‘, člen síně slávy Rock and Roll Hall of Fame, přijede do České republiky a to pouze do Olomouce se speciálním programem! Koncert připomene 50. výročí legendárního alba Deep Purple „Burn“, na kterém se poprvé představili jako nový členové kapely, ale i jako spoluautoři David Coverdale a Glenn Hughes.

“ Je to už 50 let kdy jsme s Deep Purple v létě v roku 1973 komponovali album BURN. Bylo to v nádherném prostředí britského venkova, v pevnosti Clearwell castle / Forest of Dean Gloucestershire. Na tímto hradě byla mezi námi výborná pohoda, měli jsme s Davidem Coverdalem pocit, že Deep jsou s námi jako novými členy jinou kapelou. Nemohli jsme se dočkat kdy začneme pracovat na nových skladbách ! Taková elektrizující atmosféra panovala mezi zdi hradu,“ vzpomíná Glenn a pokračuje: „možná si dovedete představit jak prostředí pevnosti nabádalo k různým psím kusům, před čím nás při příchodu varoval i John Lord. Ritchie Blackmore byl v tomto velmi vynalézavý. Jeden večer před spaním mi do pokoje propašoval a ukryl reproduktor, kde mi potom pustil zvuky duchů….“. Glenn se tomu směje i po letech a doplní historku ke skladbě Burn: „Titulní skladbu jsme složili jako poslední. Vrátili jsme se z hospody, vešli do zkušebny v kryptě a stal se zázrak… Písničky jsme později v říjnu nahráli ve švýcarském studiu v Montreux, “ uzavřel svoje vzpomínky Glenn Hughes.

„Přišel čas oslavit BURN a nemohu se dočkat až se uvidíme na koncertě! Glenn Hughes

Místo konání

Sklub
17. listopadu 43
Olomouc,
+ Google Mapa