Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS, SKAPHOS – Uherské Hradiště

1 května @ 18:30 - 23:30

650Kč
01 / 05 / 2024 / UHERSKÉ HRADIŠTĚ / MÍR
Nejlevnější vstupenky na Obscure shopu: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/676
Fyzické vstupenky dispozici v klubu a v síti Ticketmaster
Neochvějná oddanost rouhačství a vlastní vize extrému, neúnavné koncertování a stálý přísun nahrávek pomohly švédským MARDUK stát se jednou z nejznámějších kapel Skandinávie a jedním ze zásadních jmen black metalu.
MARDUK vznikli v roce 1990. Leader kapely a kytarista Morgan Steinmeyer Håkansson švédskou dnes už legendu rozjel spíše jako deathmetalovou kapelu s blackovými vlivy, ale brzkým odkloněním k extrémní poloze blacku s neúprosně rychlým bubnováním a osobitou melodikou, se MARDUK proslavili.
Za dobu své více než 30leté existence se švédský kvartet nenechal odradit nejrůznějšími kontroverzemi často spojenými s jejich válečnými tématy a protikřesťanskými myšlenkami a v roce 2018 natočil album „Viktoria“, syrové blackmetalové album navrátivší se ke staré blackmetalové škole. Od vydání poslední desky uběhlo již 5 let a nyní vyhladovělá bestie MARDUK vydala své patnácté a vysoce oceňované album „Memento Mori“.
Tyto black metalové velikány na tour doprovodí death-grindoví ORIGIN a blackmetaloví DOODSWENS.
ORIGIN, kvintet pocházející z kansaské Topeky, je od svého vzniku v roce 1997 výraznou silou na death/grind metalové scéně. Diskografie ORIGIN odráží směs techničnosti a brutality, přičemž alba jako „Antithesis“ z roku 2008 a „Omnipresent“ z roku 2014 ukazují různé aspekty jejich hudebního vývoje. „Unparalleled Universe“ z roku 2017 znamenalo návrat k rychlému, brutálnímu, technickému death metalu. Jejich zatím poslední album „Chaosmos“ vyšlo před dvěma lety.
DOODSWENS, black metalová kapela z Eindhovenu, kterou na podzim 2017 založily Fraukje van Burg (zpěv a kytara) a Inge van der Zon (bicí). Nyní tříčlenná sestava S. I. N. se inspiruje syrovostí 90. let a oldschoolovým black metalem.
A line-up koncertu uzavírají SKAPHOS, black/death metal z Francie s příchutí Lovecrafta.

Místo konání

Klub Mír
náměstí Míru 76
Uherské Hradiště,
+ Google Mapa