Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

The Aristocrats – Praha

8. 11. 2023 @ 19:00 - 22:00

699Kč – 899Kč
The Aristocrats poprvé v Praze!
Guthrie Govan (quitar)
Bryan Beller (bass)
Marco Minnemann (drums)
—————————–
19:00 – vstup
20:00 – koncert
—————————–
Stání – 699 CZK
Sezení – 899 CZK
—————————–
https://goout.net/cs/the-aristocrats/szwstuu/
—————————–
http://www.the-aristocrats-band.com/
—————————–
Tři velká jména, každé pojem v rockovém světě!
Guthrie Govan byl členem kultovní superskupiny Asia.
Bryan Beller dlouhá léta doprovázel top hudebníky jako Steve Vai, Dweezil Zappa, nebo James LaBrie.
Marco Minnemanna si do studia, a na pódia, zvali Adrian Belew, Tony MacAlpine, Paul Gilbert, Tony Levin, The Kelly Family, Jordan Rudess, Eddie Jobson, Steven Wilson, Nena, Udo Lindenberg, Mike Keneally, Gianna Nannini, The Buddy Rich Big Band…
Začalo to odchodem z Asie.
Přestože ze světových superskupin není zvykem odcházet, Guthrie Govan si v roce 2006 sbalil kytaru, rozloučil se s kolegy z Ázie a postupně se začal věnovat svým vlastním projektům.
Tak v roce 2011 vzniklo trio THE ARISTOCRATS, ve kterém se k němu přidali dvě další mimořádně instrumentální osobnosti – aktuální rytmika Joe Satrainiho, baskytarista Bryan Beller a bubenická extratřída Marco Minnemann.
The Aristokrats vznikli během jednoho vystoupení na NAMM show, největším hudebním veletrhu na světě. Trio mělo před koncertem jen jednu zkoušku a jak Govan vzpomíná, chemie mezi nimi byla tak velká, že se hned dohodli na dalším společném hraní.
Po tomto veletrhu se muzikanti setkali v Chicagu, kde za necelé dva týdny vzniklo debutové, devítipísňové album The Ariastocrats, odrážející hudební vliv každého člena trojice.
Posluchač na něm najde kdeco, počínaje fúzí 70. let a la Return to Forever, přes art rock typu King Crimson, instrumentální jízdy stylu kytarových králů Joe Satrianiho, či Steve Vaia, včetně groove motivů Rage Against the Machine a ulétlých nápadů uvařených podle kuchařky Franka Zappy.
Během 17 let své existence vydali The Aristocrats šest studiových alb a čtyři koncertní záznamy. Nahrávky potěšily nejen hudební kritiky, ale především fanoušky fusion rocku, jazzu, metalu, ba i tradičního country. Určitě každý, kdo tuto trojici vynikajících muzikantů viděl živě dosvědčí, že jde o jedinečnou kapelu s nadprůměrnými improvizačními schopnostmi, kteří svým nástrojům vdechli ducha vtipné a zároveň vysoce technické hry oslovující široké spektrum posluchačů
—————————–
19:00 – vstup
20:00 – koncert
—————————–
Stání – 699 CZK
Sezení – 899 CZK
—————————–
https://goout.net/cs/the-aristocrats/szwstuu/
Oficiálním partnerem koncertu jsou www.kytary.cz

Pořadatel

Double Head Music
Email
raymond@doubleheadpro.com
View Pořadatel Website

Místo konání

Palác Akropolis
Kubelíkova 1548/27 130 00, Praha 3-Žižkov + Google Mapa