Oomph! Největší inspirace kultovních Rammstein v Praze a s novým materiálem

Oomph! pro nás připraví Rituals

Německé industrial metalové trio Oomph!, které ovlivnilo i velmi populární Rammstein, je jedním z předních zástupců německé nové vlny tvrdé muziky Neue Deutsche Härte. Nedávno pánové připravili nové album „Rituals“ a vyrážejí s ním na evropské turné, jehož předposlední zastávka bude v pátek 29. března v pražském klubu MeetFactory.

Posledně se u nás představili před třemi lety na Masters of Rock v roce 2016. Jejich show je plná energie, mohutných zvuků různých syntezátorů podložených těžkým zvukem kytar, v textech často kombinují angličtinu s němčinou. Oomph! se nebrání anikontroverzní, až obscénní tématice, což mnohdy dokáže vyvolat pořádný rozruch.

Kapela má nový klip k písničce s názvem Im Namen des Vaters, který vydala v polovině února. Podívejte se, jak se povedl.

 

Klidně sedm na scéně najednou

Trio Dero Goi, Andreas Crap a Robert Flux je od začátku v roce 1989 neměnné, pouze se mění obsazení hostujících hudebníků; běžně vystupují v sedmičlenné sestavě. Za třicet let existence stihli nahrát prozatím třináct alb a pravidelně se vyskytují v soupiskách největších světových metalových festivalů. I přesto, že jejich zvuk prošel mnohými změnami (kdy nejprve spíše industriální taneční hudba přešla postupně až do metalu), stále se drží svých elektronických kořenů a jejich fanouškovská základna se stále rozšiřuje.

Na začátku ledna vypustili Oomph! do světa další videoklip s názvem Tausend Mann und Ein Befehl. Tady ho máte.

 

Industriální goth-metal na novém albu Ritual a song Kein Liebeslied

Patříte-li mezi milovníky Rammstein, je tento koncert to pravé pro vás, a zároveň příležitost si poslechnout, kde čerpali inspiraci tito němečtí velikáni. Čeká vás živelná porce industriální goth-metalové šílenosti!

Vstupenky můžete ještě koupit na stránkách mastersofrock.cz.

Text: Mates Šimek

Foto: Honza Švanda

 

Napsat komentář