Komunál a Limetal v Pardubicích: Manželská výměna za bicími v Limetalu, Komunál sází na dlouho nehrané hity

V sobotu večer naplnila prostory Music clubu Žlutý pes v Pardubicích živá rocková muzika. O pódium se podělil (téměř) domácí Komunál s ostravským Limetalem, který do Pardubic zavítal v rámci svého turné Swingers párty 2019.

Manželské střídání stráží za bicími v Limetalu

Patnáct minut po dvacáté hodině nastoupili na pódium Limetal, aby celý rockový večer odstartovali písní Sex’n’roll. Pozorní fanoušci si všimli, že za hradbu bicích namísto blonďaté Veroniky Mrázové usedl černovlasý bubeník. Zpěvák Fany Michalík tuto změnu objasnil hned poté, co se po první písni přivítal s diváky. Za Veroniku, která čeká svého prvního potomka, zaskočil za bicími její manžel – neméně zručný a sympatický Dalibor Mráz. Po koncertě ve Zlíně mu předala bubenické paličky, a tím dočasně i své místo v Limetalu.

Hity, nové skladby i duet frontmanů

Limetal odehrál hodinové vystoupení plné nadupané rockové muziky a vtípků, kterými se častovali členové kapely mezi sebou. Diváci ocenili jejich nasazení potleskem a hity jako S větrem v zádech, Mayday a Kosočtverec zpívali spolu s nimi. Rozloučením a zároveň propojením s nastupujícím Komunálem, byla písnička Interview s Bohem, kterou společně odzpívali Fany Michalík a Luboš Suchánek, frontman a kapelník Komunálu. Písnička vyšla v roce 2012 na albu U zašlých časů kapely Komunál a v roce 2017 jim ji jako tribute zpracoval a pro výroční album 25 ran bičem nahrál právě Limetal.

Komunál potěšil fanoušky starými songy

Během krátké přestávky na přestavbu jeviště bylo zjevné, že se fanoušci Komunálu nemohou dočkat. Svědčila o tom přehlídka fanouškovských triček natěsnaných pod pódiem a také fakt, že diváci zpívali s kapelou už během krátké zvukové zkoušky, která se odehrávala ještě za oponou kryjící dění na jevišti. Když poté muzikanti nastoupili na pódium a Luboš Suchánek se ujal mikrofonu, publikum jim leželo u nohou.

Komunál oprášil staré hity jako Bílej květ, Holčička, Propast a celou skladbu Tulák a král. Atmosféra byla naprosto výjimečná, neboť dav jejich fans tyhle hity miluje a dokáže ocenit, že po dlouhé době zase znějí. Od nového kalendářního roku došlo také ke změně image frontmana – Luboš Suchánek odložil kápi a zpívá v civilnějším oblečení, v kalhotách a košili.
Nezbývá než popřát oběma kapelám mnoho zdaru do dalšího průběhu turné a těšit se na některou z příštích zastávek.

Text: Magda Šotolová, Irena Dlouhá

Foto: Magda Šotolová

Author

Napsat komentář