Legendy U.D.O. i Uriah Heep míří na naše letní festivaly

Letošní Beatfest je už minulostí a o kapelách U.D.O. a Uriah Heep, které byly hlavními taháky této akce, se hovoří v souvislosti s letními festivaly. A tyto hlasy zní již hodně zvučně a z oficiálních míst: U.D.O. byli oznámeni na letní srpnový festival Rock Heart v Moravském Krumlově, Uriah Heep byli pro změnu ohlášeni jako jeden z hvězdných vystupujících na letošním ročníku našeho největšího metalového festivalu Masters of Rock ve Vizovicích.

Dirkschneider to myslel vážně

V naší fotogalerii se vracíme k události, kdy v polovině února na akci s názvem Beatfest tyto kapely vystoupily. Stále proslulejší pražský kulturní stánek Forum Karlín se otřásal pod přívaly poctivého heavy metalu. A o tom, že se večírek povedl, svědčil plný sál nadšených fanoušků. Support těmto hvězdám večera obstarala australská hard rocková kapela Dead City Ruins. Po nich se na podium vyřítila formace U.D.O. Její frontman Udo Dirkschneider dodržel slib, který dal fanouškům na loňském Masters of Rock, a fanoušci se hitů z období jeho působení v kapele Accept již nedočkali. Hrály se jedině pecky z tvorby jeho kapely U.D.O., a samozřejmě nezapomněl na některé songy z aktuálního alba Steelfactory.

„Uriáši“ i U.D.O. přijedou letos zas

Závěr povedeného Beatfestu obstarala legendární kapela Uriah Heep. Muzika šlapala a na diváky se valil jeden hardrockový tón za druhým. Když zazněla tolik očekávaná Lady in Black, zpíval už celý sál Fora Karlín.

Tato akce byla tedy velmi povedená, a nezbývá, než se začít těšit na letošní Rock Heart a Masters of Rock. Lístky jsou stále ke koupi na webových stránkách pořadatelů mastersofrock.cz a na rockheart.cz.

Foto a text: Honza Švanda

Napsat komentář