55 rockerů pomohlo dobré věci: Oddělení, kde se léčil Vláďa Šafránek, převzalo finanční dar

V červnu se 55 rockerů se spojilo pro společné vzpomínkové vystoupení v den nedožitých narozenin zpěváka Vládi Šafránka. Výtěžek z akce byl přislíben Centru pro plicní hypertenzi Fakultní nemocnice v Praze, kde se Šafránek léčil, jako poděkování ze strany jeho kamarádů za péči o něj. Tak se v pondělí 15. července skutečně stalo.

Kamarádi se sešli v den nedožitých narozenin Vládi Šafránka

13. června pořádali kamarádi z hudební branže velkou koncertní vzpomínku na Vláďu Šafránka, zpěváka Walda Gangu a dřívějšího zpěváka kapely Harlej, který by právě toho dne oslavil 47. narozeniny – bohužel již nedožité. Šafránek se léta léčil s vážnou chorobou – plicní hypertenzí, nad kterou nakonec nezvítězil. Vzdát mu poctu přišli kamarádi z kapel Harlej, Walda Gang, Divokej Bill, Rybičky 48, Dymytry, Debustrol, Komunál, Alkehol, Tlustá Berta, DeBill Heads, Ota Váňa (Kabát), otec a syn Jiří Urban (Arakain) a Jiří Urban ml. (Dymytry) či Vítek Fiala (Lokomotiva, ex Harlej).

Lékaři převzali finanční dar

Výtěžek z této akce slíbili muzikanti věnovat lékařům z Centra pro plicní hypertenzi, kde se o Vláďu dobře starali a pomáhali mu žít déle. Tak se také skutečně i stalo, a šek na 1 062 676 Kč převzali v pondělí 15. 7. přednosta kliniky profesor doc. MUDr. Pavel Jansa, Ph.D., profesor MUDr. Michael Aschermann, DrSc, a ošetřující lékař Vládi Šafránka MUDr. David Ambrož. Mezi předávajícími byli např. Tonda Rauer a Tomáš Hrbáček (oba Harlej), Pavel Pásek a Miro Šmajda (Walda Gang), členové Debustrolu a dalších kapel, které na akci vystoupily. Pořádající agenturu Magmakoncert zastupoval Radek Sladký.

Text: Sylva Kaplanová, foto: redakce

Author

Napsat komentář