Amon Amarth plánují na podzim dobýt USA i Evropu včetně Prahy, s sebou přivezou Arch Enemy a Hypocrisy

Jsou to sotva dva měsíce, co švédští death metaloví vikingové Amon Amarth předvedli úžasnou show na plzeňském Metalfestu, a už teď můžeme směle vzhlížet k polovině listopadu, kdy je tu máme znovu. Ještě než přijedou zabouřit i do Prahy, čekají je bezmála dvě desítky koncertů v Severní Americe, kde s nimi již budou křižovat jako speciální host jejich melodic death metaloví krajané Arch Enemy, které také vezmou s sebou k nám.

 

Amon Amarth: vzhůru na Prahu s novým albem Berserker

Vypadá to na pořádně divokou jízdu. Od „Amonů“ se jistě dočkáme pořádné bitevní vřavy – už několik let jsou součástí jejich vystoupení bitvy vikingských válečníků, šlehající plameny až bůhvíkam a hromující growl frontmana Johana Hegga. Celkový dojem podtrhují nejrůznější rekvizity, jako například obří přilbice, na jejímž vrcholu jsou posazeny bicí nebo dračí hlavy, na kterých se často zdržují oba kytaristé. Tohle turné je navíc podpořeno novým, již jedenáctým albem Berserker, jehož „ochutnávku“ už máme za sebou. Do setlistu v Plzni bylo zařazeno několik nových songů včetně Crack the Sky, Shield Wall nebo Raven‘s Flight. A jelikož budou mít přes léto celkem dlouhou pauzu, můžeme se jistojistě těšit na to, že si Amon Amarth přichystají něco nového, co jejich hromující death metal ještě víc vyšperkuje.

 

Arch Enemy: po letošním Metalfestu znovu u nás

Arch Enemy v čele s divokou modrovláskou Alissou White-Gluz pokračují na svém turné v rámci předloňské desky „Will to Power“, které završí koncem července na festivalu Reading 3 v Izraeli, aby se na konci září připojili ke svým krajanům na turné po Severní Americe. U této bandy nelze očekávat nic jiného než precizní death metalový výkon, vyšperkovaný skvělou souhrou obou kytaristů Michaela Amotta (ex-Carcass) a Jeffa Loomise (ex-Nevermore) i nezastavitelné Alissy. Krom nových songů Arch Enemy často dávají vzpomenout staršími opusy na éru bývalé zpěvačky Angely Gossow, která nyní působí v roli manažerky a je stále v kontaktu s kapelou. Kdoví, třeba ji ještě při příležitosti nějakého výročí na pódiu uvidíme.

 

Hypocrisy: švédská legenda na turné

Třetím do této metalové marškumpanie je švédská death metalová legenda Hypocrisy, která za dva roky oslaví 30 let od založení. Hlavou této skandinávské veličiny je multiinstrumentalista a producent Peter Tägtgren, kterého známe i z kapel Pain nebo projektu Lindemann. Minulý rok na podzim se u nás představili s kanadskými Kataklysm, a byla to opravdu drsná krasojízda. Předvedli nám vedle svých klasik i několik songů z prozatím poslední desky „End of Disclosure“ a na něco podobného se můžeme těšit i tentokrát. Švédský metalový hegemon zkrátka táhne!

Tyto tři veličiny současné švédské metalové eskadry u nás představí Pragokoncert v neděli 17. 11. v pražské Tipsport areně. Vstupenky jsou již v prodeji tak neotálejte, sestava je to víc než lákavá!

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda

 

Author

Napsat komentář