Powermetaloví Freedom Call se představí v Praze a ve Zlíně

Freedom Call

Německá power metalová čtveřice Freedom Call se po loňském vystoupení na plzeňském Metalfestu opět vrací do České Republiky. Parta kolem mozku kapely a jediného původního člena, kytaristy a zpěváka Chrise Baye, je známá svými veselými koncerty plné fantasy tématiky, pohádkových bytostí a kouzel, a velmi energickým nasazením.

Dvacet let existence

Minulý rok tomu bylo dvacet let od úplných začátků této formace. Frontman Chris Bay již v útlém věku vzal do ruky kytaru. Svůj hlasový rozsah a talent zdědil po svých rodičích i prarodičích, jeho maminka zpívala v Berlínské opeře. Před vznikem Freedom Call hrál Chris v kapele Moon Doc, kterou současně vede kytarista Hermann Frank (ex-Accept). První album Stairway to Fairyland vyšlo již v roce 1999 a setkalo se s velkými úspěchy. Předurčilo též směr, kterým se Freedom Call vydají a ve kterém pokračují dodnes – veselé a energické metalové opusy plné nadpřirozených sil, princů, draků a tajemných příběhů v powermetalovém kabátě. Původní bubeník Dan Zimmermann si rovněž dva roky zahrál v powermetalové legendě Gamma Ray. Kytarista Sascha Gerstner, který odešel z kapely v roce 2001, dodnes působí u jejich žánrových kolegů Helloween.

Dosud Freedom Call vydali 10 alb, a to jejich jubilejní s ikonickým názvem M.E.T.A.L. vyšlo letos v srpnu. Budou tedy připravení nás potěšit novými songy vedle osvědčených pecek jako jsou Land of Light, Warriors, Union of the Strong nebo Metal Is For Everyone. U nás patří mezi pravidelné účastníky různých festivalů.

 

Visions of Atlantis i Seven Thorns přivezou nové desky

Jako support si Freedom Call vybrali symphonic metalovou stálici, která je u nás jako doma – z Rakouska dorazí Visions of Atlantis v čele s krásnou Clémentine Delauney. Ti vznikli o pouhé dva roky později než Freedom Call, a stejně jako oni vydali letos v srpnu nové album (v pořadí již sedmé), nesoucí název Wanderers. Po textové stránce se zabývají mýty a příběhy nadpřirozena, v čemž si se svými německými souputníky v mnohém zavdají. Jediným původním členem zůstává bubeník Thomas Caser.

Třetím do party budou powermetaloví Seven Thorns, rovněž z Německa, založeni v roce 1998. K nám přijedou s novou deskou Symphony of Shadows, která vyšla v březnu minulého roku. Seven Thorns měli dvakrát pozastavenou činnost, od roku 2007 však nadále intenzivně koncertují.

Praha i Zlín

Tento powermetalový večírek se uskuteční v pátek 11. října v pražském klubu MeetFactory a o den později ve zlínském Masters of Rock Café. Kapacita klubů je omezená, oba koncerty se rychle blíží a zbývá posledních pár vstupenek do vyprodání kapacity.

Text: Mates Šimek, foto: Zdenek Greendeath Zelený

 

Author

Napsat komentář