Američtí Guns’N’Roses se k nám v červnu vrátí na místo činu

Slash

Aby se k nám Guns’N’Roses v rámci svého turné Not In This Lifetime ještě vrátili? „Ne v tomhle životě“. A přece se to stalo skutečností. Pražské Letňany příští rok zažijí největší koncert léta.

Hudební svět nepřišel o jednu z legend

Z toho, co před dvěma lety v Praze předvedli Guns’N’Roses, žijí čeští fanoušci ještě dodnes. Vždyť se po dvaceti letech vrátili spolu na pódium dva dříve nesmiřitelní – zpěvák Axl Rose a kytarista Slash, doprovázení taktéž původním basistou Duffem McKaganem. Právě on byl dle některých tím, kdo pomáhal uklidnit rozbouřené vody a dojednat smír. Jisté však je, že to prospělo hudebnímu světu – nepřišel o jednu z legend – i fanouškům, kteří na tento okamžik toužebně čekali dvacet let.

Znovu na místo činu

Nyní si Guns’N’Roses dávají druhé kolo své nekompromisní hudební pouti Not In This Lifetime. Zatímco právě touto hláškou – V tomhle životě ne – dříve odpovídali na otázku na reunion kapely v původním obsazení, před pár lety se stal skutečností aspoň návrat tří původních členů. A v rámci turné mysleli i na zastávku v Praze! Guns’N’Roses u nás vystoupí 19. června na letišti Letňany. Po třech letech se tak vrátí na místo činu, kde v létě 2017 odehráli v rámci první části tohoto turné velmi kvalitní set.

Trio „otců Guns’N’Roses“ doplní muzikanti ze současné sestavy

Můžeme se tedy zase těšit na okamžik, až na pražské půdě vedle sebe stanou rusovlasý Axl Rose a černovlasý kudrnáč s cylindrem a s kytarou Slash, aby předvedli, že na rockovém poli už nebojují na opačných stranách barikády, ale jako jeden muž. Záda jim bude krýt dobrá duše Duff McKagan, bez kterého by možná nic z toho nebylo. Toto trio „otců Guns’N’Roses“ doplní muzikanti ze současné sestavy, kteří pod Axlovým vedením hrají již léta.

Foto: Sylva Kaplanová, foto:Miloš (Milosfoto) Hlaváček