Winter Industrial Rockfest v Pohořelicích se vzpomínkou na Milana Hanáka

Root

Druhý ročník Winter Industrial Rockfestu se odehrál 21. prosince, na stejném místě jako loni – ve velké plechové hale v areálu U cihelny na okraji Pohořelic. A o dobrou rockovou a metalovou muziku nebyla nouze.

Deviance obstarali náležitý úvod

Jako první vystoupila trojice metalovych muzikantů z Brna, kteří si říkají Deviance. Tvrdým kvalitním metalem obdařili všechny přítomné a skvěle nastartovali tuto akci.

Patent věnovali píseň Milanu Hanákovi

Po nich přišla na řadu rocková kapela Patent, která působí na hudební scéně od začátku 80. let a hraje vlastní skladby ve stylu Judas Priest či Iron Maiden. Sestavu tvoří původní členové – zpěvák Mirek Rajdl, kytarista Jiří Svítil a baskytarista Jara Kroupa. Novou posilou je bubeník Miloš Sedláček.
Patent věnovali písničku právě zesnulému baskytaristovi kapely Titanic Milanu Hanákovi. Lidé na jeho počest rozsvítili mobilní telefony, které drželi nad hlavou po celou dobu skladby.

Poslové temnot: Root

Pak už na pódium přišli poslové temnot Root. Byl to skvělý nářez a frotman kapely BigBoss navodil přímo ďábelskou atmosféru.

Hrubín: velký ohlas od publika

Jako další kapela se na pódium přířitilo seskupení Hrubín pod vedením Jaroslava Alberta Kronka. Nadšení publika bylo veliké a spousta fanoušků, hlavně fanynek, znala nazpaměť oblíbené staré hity jako Blízko nás a další, které si s nimi zazpívali. Kapela věnovala také poslední skladbu Exploze snů zesnulému Milanu Hanákovi.

GATE Crasher mají nový program a nekonečnou energii

GATE Crasher se svou nekonečnou energií obsadili pódium jako pátí v pořadí. V novém programu, který přinesla nová deska Mrazení, zahráli kromě písní z ní samozřejmě i starší skladby. Zazněly pecky jako Bestie, Mrazení, Neusínám a další.

Projekt: muž i žena u mikrofonu

Jako poslední zahrála kapela Projekt, kde kromě Boba Šmída zazpívala i Jindra Beránková, se kterou se u mikrofonu střídá a spolu zpívají i duety. Jejich program bývá složený jak z cover verzí písní AC/DC, Accept či Deep Purple, tak z vlastní tvorby (Kolotoč, Stařec).

Všeho bylo dost, teplého i studeného

Pořadatelé malinko zmenšili prostor, aby se vešel boční stan kvůli předprodeji. Po celou dobu Rockfestu venku vydatně pršelo, ale to nikomu nevadilo, protože v hale bylo vše potřebné. Prodávaly se teplé nápoje pro zahřátí – svařák i punč, a pro ty, komu zima nebylo, se čepovalo samozřejmě i dobré pivečko.

Text: Standa Vybíral, Sylva Kaplanová, foto: Standa Vybíral