Dymytry v O2 Universum probudili Monstrum a dostali platinovou desku

Dymytry, O2 Universum, Platinová deska

Ve čtvrtek 19. prosince vyvrcholilo v hale O2 Universum podzimní turné kapely Dymytry – Revolter – ke stejnojmennému albu. Na posledním letošním koncertě vůbec byla kapele také předána platinová deska.

Našlapaný rok plný zážitků

Dymytry prožili velmi našlapaný a úspěšný rok plný zážitků. Album Revolter se natáčelo v Německu v produkci Christiana „Kohle“ Kohlmannslehnera, což samo o sobě dodalo jejich hudbě určitý nový směr. Studio, ve kterém se natáčelo, se v narážce na producentovo příjmení a přezdívku jmenuje Kohlekeller, což má v překladu humorný význam „sklep na uhlí„.
Jednotlivé písně pak postupně představili fanouškům pomocí videoklipů. Úspěšný byl zejména Chernobyl, který zareagoval na aktuální téma, jež otevřel seriál stejného názvu: téma nových skutečností kolem více než třicet let staré jaderné katastrofy v Rusku. Ale dobře si vedly i ty ostatní, a například v tom prvním, Zůstaň stejná, si zahrála boxerská šampiónka Fabiána Bytyqi.

Turné Revolter a koncerty Monstrum

Písně pak Dymytry „testovali“ během roku na festivalech či jiných vystoupeních, až na podzim přislíbili samostatné turné, na kterém přehrají celou desku Revolter. Poslední koncerty byly typu Monstrum, jak Dymytry sami nazývají tyto své koncerty ve velkých halách a s výrazným využitím pódiového prostoru, audiovizuální techniky i pyrotechniky.

Monstrum se probudilo, na delší dobu naposled

Takové bylo i jejich vystoupení v O2 Universum. Dymytry si pro své fanoušky opět připravili pořádnou audiovizuální show promyšlenou do posledního detailu. Jak sami říkají, „Monstrum se opět probudilo“ – na delší dobu naposled. Setlist samozřejmě stavěl na desce Revolter, jak bylo slíbeno, ale ke konci setu po bubenickém sólu Miloše Meiera nesměly chybět ani některé osvědčené hity jako S nadějí, Ocelová parta, Žít svůj sen a závěrečná Strážná věž.

Platinová deska z rukou Jiřího Urbana st.

V polovině koncertu přišel na pódium zvláště vítaný host – Jiří Urban st., kytarista a zakládající člen Arakainu. Měl důležitý úkol – předat kapele platinovou desku za prodej aktuálního alba Revolter. Došlo tak i na dojemný moment, kdy blahopřál k platinové desce i svému synovi Jiřímu Urbanovi ml., který je kapelníkem Dymytry.

Nechyběly ani kapely Černá a Trautenberk

Dymytry si podobně jako na ostatních koncertech turné pozvali dva hosty. Tím prvním byla mladá kapela Černá, ve které bubnuje Eduard Štěpánek, jenž občas zaskočil v Dymytry před pár lety za Miloše Meiera. Druhým byla stále populárnější kapela Trautenberk, které společné turné s Dymytry zajisté přinese ještě více nových fanoušků.

Text: Sylva Kaplanová, Petr Chán, foto: Petr Chán

Author