Blitz Union přivezou v únoru do Futura EP americké výroby

Blitz Union

Blitz Union jsou kapela, která u nás, jak se zdá, nemá obdoby. Právě vydávají nové EP Revolution ve stylu EDM-rocku a chystají koncerty u nás i v zahraničí. Startují už začátkem února z pražského klubu Futurum.

Blitz Union přichystali v USA svou Revolution

Blitz Union právě natočili pětipísňové EP Revolution. Na albu spolupracoval producent Steve Thompson, sedminásobný držitel Grammy, který má ve svém životopise práci na albech Korn, Whitney Houston nebo kapely Metallica. Deska vznikala v Nashvillu a v Los Angeles.

Whisky A Go Go, Los Angeles: startovní čára pro hvězdy

Kromě toho kapela vystoupila v Los Angeles na showcase festivalu MUSEXPO. Při té příležitosti zahráli i v proslulém hudebním klubu Whisky A Go Go, který byl startovní čárou dokonce i pro takové hvězdy jako Guns’N’Roses či Mötley Crüe. Blitz Union vystoupili jako support kapely Alien Ant Farm.

EDM-rock a texty o tom, co nás pálí

Blitz Union označují svůj styl jako EDM-rock. Ten kombinuje elektronickou a rockovou hudbu s prvky metalu, popu a rapu. Anglické texty pojednávají nejčastěji o problémech naší společnosti a naší planety.

V únoru ve Futuru, později různě u nás i v Německu

Kapela už se nemůže dočkat živého koncertování. První letošní koncert se chystá na 1. února do pražského klubu Futurum, kde Blitz Union vystoupí jako speciální host kapely Marina. V rámci koncertu také uslyšíme uskupení Jake Loves Space a Lustborn. Kromě domácích koncertů plánují Blitz Union hrát také v Německu.

Text: Sylva Kaplanová, foto: archiv kapely

 

Author