Alkehol a Revock rozproudil fanoušky v Havlíčkově Brodě

Alkehol

Podobně jak mnohé jiné kapely, i Alkehol vyrazil již nyní v únoru na své jarní turné. První koncert se konal v klubu OKO v Havlíčkově Brodě. S sebou si tato parta přivezla žďárskou kapelu Revock.

Revock má zajímavé názvy písní

Kolem osmé hodiny večerní se klub již začal pomalu zaplňovat, o deváté nastoupila na pódium kapela Revock. Svůj set začala písní s názvem Chtěl bych letět. Názvy písní má tato banda vůbec zajímavé: Citová onanie, All the Small Things, Sbalit se či Facebook. Diváci byli viditelně spokojeni a uměli to dát najevo, což se u předkapel nestává vždy. Sympatickým momentem byl přípitek basáka s kytaristou zhruba v půlce setlistu, neboť kytarista právě slavil narozeniny.

Hospodo nalejvej: Podporu publika měl Alkehol od samého začátku

Po přestavbě pódia jsme už vyhlíželi hlavní hvězdu večera – kapelu Alkehol. Z reproduktorů se ozývalo intro „Hey, hey“, za pokřiku diváků „Alkáči“ vběhli na podium a začali již známým songem Hospodo nalejvej. Následovaly skladby jako Život je krátkej, Anděl strážnej či Nonstop. Podporu publika měla kapela od samého začátku.

Tak si dáme starý dobrý Buráky!

Jak se již stalo zvykem, nezanedbává Alkehol ani vizuální stránku věci, a tak nemohly chybět plameny a mlha. Při osvědčených písních jako Pijeme s láskou, Nechte vlajky vlát, Rockeři, Travičko zelená, Pivo dělá hezká těla či Na slamníku se kapele dostávalo stejně tak osvědčené odezvy od fanoušků a zdálo se, že to obě strany opravdu baví. Když vykřikl frontman Ota Hereš: „Tak si dáme starý dobrý Buráky!“, všichni věděli, že koncertní večer za chvíli končí.

Především dobrou zábavu

Alkehol je kapela, která od svého vzniku nikdy nebrala sama sebe moc vážně a naopak vždy oslavovala humor, dobré pití a pohodu. Vždy jim šlo především o dobrou zábavu pro fanoušky i sebe samotné, a to tady bezezbytku splnilo svůj účel.

Text: Petr Klepetko, Sylva Kaplanová, foto: Petr Klepetko