Nároďák Jaroměř akce neruší, Hard & Heavy Fest tento víkend proběhne

Metanol

Vedle všech katastrofických zpráv, kterých se nám dnes dostalo měrou vrchovatou, máme pro vás i jednu zprávu pozitivní. Nároďák Music Club v Jaroměři naplánované akce neruší, pouze počet návštěvníků omezí na povolený limit.

Místo, kde se protnou dvě turné

Sobota 14. března se tak v Jaroměři přece jen ponese v duchu metalovém. V místním Nároďáku odstartuje Hard & Heavy Fest. Tento velký svátek by si neměl nechat ujít nikdo z milovníků rocku a metalu z blízkého i vzdálenějšího okolí. Festival se totiž stane místem, kde se protnou dvě turné. Prkna jeho pódia přivítají jak Absolut Deafers, aktuálně brázdící české kluby spolu s Public Relations, tak polské BulletRaid. Ti do Jaroměře zavítají v rámci své mezinárodní šňůry.

Absolut Deafers představí novinky

Prvně jmenovaná parta, beskydští Absolut Deafers, se po letech sbírání zkušeností koncertováním s Arakain a Dymytry rozhodla vydat vlastní cestou. Na jarní turné si připravila jak starší věci, tak i novinky plné chytlavých melodií a poetických textů. S ostravskými Public Relations, s nimiž si rozumí jak po lidské, tak i hudební stránce, si pro své fanoušky připravili překvapení v podobě společného programu.

 

Zdroj: youtube.com

Poláci BulletRaid mají vzor v metalové klasice

Již zmíněný zahraniční host, mladá vratislavská kapela BulletRaid, byla založena v roce 2015. O rok později vypustila do světa své první EP nazvané Louder Than All, které se těšilo velkému ohlasu fanoušků. Na sklonku loňského roku pak vydala své debutové album s názvem Time Travellers. Z jeho poslechu je patrné, že inspiraci při jeho tvorbě muzikanti čerpali z metalové klasiky. Melodický heavy metal okořeněný složitějšími kompozicemi a výrazný hlasový projev frontmana Grzegorze Kolasińskiego české publikum zcela jistě osloví.

 

Zdroj: youtube.com

Archfall překvapí dvěma druhy zpěvu

Čtvrtým do party pak budou Archfallpowermetalová banda z východních Čech. Pro jejich muziku jsou charakteristické tvrdé kytarové riffy hnané v taktu dvojšlapky, protkávané melodickými vyhrávkami kláves. Celé to podtrhuje hutný growl a vysoký vokál zpěváků.

Metanol nahrává první desku

Soupisku kapel uzavírá pátý účinkující, jímž bude kapela Metanol. Metalisti z Hradce Králové právě nahrávají své druhé CD. Poprvé však ve vlastním studiu. Jejich tvorba vyniká údernými slokami a zpěvnými refrény, jejich texty tvoří příběhy.
Tak nezapomeňte, v sobotu je v šest sraz na značkách v Nároďáku. Připomínáme, že počet návštěvníků bude omezen.

Text: Redakce, foto: Honza Švanda

 

Zdroj: youtube.com