Wohnout vydávají živák a v klubech vzkážou: Máme na míň

Wohnout, Matěj Homola

Wohnout se rozhodli udělat radost svým fanouškům a vydali live záznam z koncertu v Mladé Boleslavi. Nahrávka je velmi autentická a zní přesně tak, jak kapela hraje na koncertech. Zároveň „Wohnouti“ zvou na poslední část Máme na míň tour.

Je důležité zakonzervovat co nejvíc toho „živého“

Živák vyšel pouze elektronicky, proto jeho délka nemusela být ničím omezená. Hodinu a půl dlouhý záznam zahrnul celých 23 skladeb.
„Myslím, že je velice důležité pro kapelu, jejíž existence nespočívá v rádiích, ale na koncertech, zakonzervovat co nejvíc toho ‚živého‘. Naše kapela zní úplně jinak na koncertech než na deskách,“ vypráví Honza Homola. Album s názvem Máme na míň tour live je k dispozici na digitálních platformách Spotify, Apple Music, iTunes, Deezer a v nejbližší době i Supraphoneonline.

Wohnout se vrátí do klubů na zatím poslední štace s klasickým dlouhým setem

Po delším volnu se Wohnout opět vrátí do klubů a kulturních domů. Vzhledem k následnému akustickému tour se jedná o poslední možnost slyšet jejich klasický dlouhý koncertní set.
„Je to takový obřad. Přijedeš na místo po obědě, dlouho připravuješ pódium a sál, pak se jdeš projít po okolí, na kafe do místní cukrárny a tak. Večer máš hodně práce, protože naše playlisty jsou dlouhý a valná většina písniček je ve svižným tempu. Ale je to příjemná práce, protože víš, že lidi přišli ‚na tebe‘, a po koncertě jdeš mezi ně na kus řeči,“ komentuje koncerty Matěj Homola.

Kdy bude turné pokračovat, není zatím jasné. Kapela bude zajisté informovat o aktuálním dění a koncertech. Je nutné vyčkat ukončení nouzového stavu v naší republice, který zavedla vláda kvůli hrozbě rozšíření koronaviru.

Netradiční host s frontmankou v čele

Tradičně s sebou „Wohnouti“ berou hostující kapelu, tentokrát ale netradičně s frontmankou v čele. Bude se totiž jednat o kapelu Electric Lady. „Před každým tour dostáváme demosnímky zájemců nebo sami vybíráme z toho, co nás za poslední dobu oslovilo. Electric Lady je velice zajímavá záležitost. Myslím, že je tak na hraně, aby nám ona dělala předkapelu…skoro cítím, že už ji za rohem čekají samostatné kontinuální šňůry,“ hádá Honza. Funk-rocková sestava Electric Lady kytaristky a zpěvačky Terezy Rays plánuje v dubnu vydat singl z nově připravované desky.

Tracklist alba Máme na míň tour live:

1. Sladký dřevo
2. Bublina
3. LSD
4. Ganga
5. Bollywood
6. Pedro se vrací
7. Hloupá písnička
8. Banány
9. Záchytka
10. Vltava
11. Dobrý den pane kohák
12. Depardieu
13. Barbíno?
14. Fanynka
15. Tlama
16. Vrátnej
17. Papíčci
18. Miss maringotka
19. Gastrosexuál
20. Díky moc
21. Slováci
22. Rayda
23. Svaz českých bohémů

Text: Sylva Kaplanová, foto: Marek Musil